Policisté se více zaměří na řidiče a rychlost i během Velikonoc


Dne:10.04.2020 | autor: Monika Vojáčková

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Policisté se více zaměří na řidiče a rychlost i během Velikonoc

Letošní Velikonoce budou kvůli nouzovému stavu a opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru jiné. Koledníci do ulic nevyjdou a lidé je budou trávit povětšinou doma v úzkém rodinném kruhu. Kdo přeci jen vyrazí na silnice, ať už na chatu či na nákup, musí počítat se zvýšeným počtem policejních dopravních hlídek.

"Za Policii České republiky své tradice přítomností dopravních hlídek na českých silnicích taktéž zachováme. Již v minulém týdnu jsme avizovali zvýšený dohled nad chováním všech účastníků silničního provozu," uvedla mluvčí Zuzana Pidrmanová.  

Účastníků silničního provozu kvůli opatřením vlády v nouzovém stavu výrazně ubylo a i nehod je mnohem méně než v předchozích letech, ale policisté zaznamenali mnohem rychlejší a riskantnější jezdce. Od začátku dubna se proto zaměřují hlavně na rychlou jízdu. 

„Od 1. dubna jsme spustili akci zaměřenou na překračování nejvyšší dovolené rychlosti, nejinak tomu bude i v období Velikonoc a nadále až do odvolání. Reagujeme tak na to, že jsme v době omezeného pohybu zaznamenali některá extrémní překročení rychlosti, při kterých bohužel není výjimkou naměření rychlostí jízdy v obci (50km/h) nad 100 km/h. Právě nepřiměřená rychlost je přitom dlouhodobě jednou z nejčastějších příčin smrtelných nehod,“ zdůraznil ředitel dopravní policie Jiří Zlý. 

Vyjedou chalupáři a motorkáři

A jaká jsou doporučení vlády i policie ohledně odjezdů na chaty a chalupy? "Zákaz vycházení v Čechách nařízen sice není, ale pokud nutně nemusíme vyjíždět, nejezděme. Cestou obvykle tankujeme pohonné hmoty, nakupujeme, občerstvujeme se. Tím přicházíme do kontaktu s dalšími lidmi. Pokud se k takovému cestování přesto rozhodneme, měli bychom dodržovat veškerá hygienická pravidla a eliminovat kontakt s dalšími lidmi, tudíž se nestýkat s nikým v místě svého rekreačního objektu, nevycházet ze svého pozemku a nenavštěvovat se s tamními obyvateli," upozorňují.

Velikonoce jsou podle Pidrmanové také jakýmsi mezníkem mezi zimní a letní motoristickou sezónou: "Mějme proto na paměti, že se na našich silnicích ve větší míře začnou pohybovat nejzranitelnější účastníci silničního provozu, zejména řidiči motocyklů a cyklisté. Právě oni by si měli uvědomit, že během zimy si ostatní účastníci silničního provozu odvykli na jejich přítomnost na pozemních komunikacích, a že si na ně musí zase přivyknout. Počítejme s tím, že s lepším počasím vyjedou i takzvaní sváteční řidiči."

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Údaje z registru vozidel či o STK jsou na internetu díky Datové kostce

Projekt Datová kostka, který je přístupný na adrese dataovozidlech.cz, umožňuje motoristům si vyhledat podle zadaných parametrů vybrané statistiky a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt