*

V září našlo na silnicích smrt 72 lidí


Dne:30.09.2014 | autor: Kamil Štajgl | Rating šoku: 3

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Foto: Policie ČR

V září našlo na silnicích smrt 72 lidí

Září 2014 se zapíše černým číslem do statistik úmrtnosti na českých silnicích. Ačkoliv ještě není definitivní konec měsíce, k dnešnímu dni zemřelo při dopravních nehodách 72 lidí, což je oproti loňskému roku nárust o 17 obětí. Nejtragičtějším dnem bylo 26. září s osmi mrtvými.

Nepřiměřená rychlost a nevěnování se dostatečně řízení. To jsou dva hlavní faktory, díky kterým na našich silnicích během září vyhaslo 72 životů. Zcela zbytečně. Vše začalo prvním záříjovým víkendem, kdy vyhaslo 7 životů a paradoxně byla smutná bilance i poslední záříjový víkend. O život přišlo 8 lidí.

Jedna z těch velmi smutných je dopravní nehoda u Drnku u Kladna, kde po nárazu Škody Felicie do stromu zemřeli tři mladí lidé ve věku 17 a 18 let. Šetřením nehody se zjistilo, že ani jeden z nich nebyl připoutaný.

I cyklisté jsou účastníky silničního provozu a i oni by měli používat ochrannou přilbu na kolo. Na toto ale nedbala jedenapadesátiletá cyklistka, která ve Zlíně nezvládla jízdu a upadla hlavou na betonový základ kovového plotu u rodinného domu. Zraněním na místě podlehla.

A umírali i motorkáři. Na silnici I/35 v Sadové na Královéhradecku nevěnoval motorkář dostatečnou pozornost při řízení stroje a narazil do stojící kolony vozidel před ním. Ta se vytvořila v důsledku dopravní nehody Škody Fabie a Chevroletu Astro, při které dokonce jeden z vozů začal po střetu hořet. Řidič škodovky nehodu nepřežil.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Při balení na hory pozor. Neupevněné lyže v autě vás mohou ošklivě pořezat

Taky takhle vypadá vaše auto, když vyrážíte třeba na hory? Všechny předměty musí být ve vozidle umístěny tak, aby neomezovaly a neohrožovaly nejen spolujezdce,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt