*

V Praze omezení dopravy v době smogu nebude


Dne:31.10.2018 | autor: Jan Prošek | Galerie (1)

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

V zimním období trápí řadu českých měst smogová situace. Vedení hlavního města Prahy od začátku roku 2017 připravovalo projekt, na základě kterého by došlo při smogu k omezení dopravy. Do města by nesměla nákladní auta a polovina osobních. Plán ovšem dostal trhlinu, zákaz vjezdu by pravděpodobně způsobil kolaps.

Byla vytvořena pracovní skupina, která se touto problematikou zabývala poměrně dlouhou dobu. Výsledek průzkumu však mnohé nepotěší. Pokud by došlo k omezení vjezdu aut na území města Prahy, došlo by ke kolapsu. Na základě tohoto stanoviska vedení města omezení neschválí. Toto rozhodnutí se nelíbí Středočeskému kraji ani ministerstvu dopravy.

 

Jana Plamínková, radní pro životní prostředí neskrývala zklamání. „Mrzí mě, že přes veškeré úsilí, dlouhou dobu přípravy a zapojení několika organizací se bohužel nepodařilo najít vhodné řešení,“ řekla o projektu, na který bylo vyčleněno 1,35 milionu korun z městských peněz. Při nejvážnějším stupni znečištění by po městě kromě nákladních aut nesměla jezdit polovina osobních aut. Jednalo by se o sudá nebo lichá čísla registračních značek.

 

Zákaz měl platit po celém území Prahy, kromě Pražského okruhu. Důvodem zamítavého stanoviska odborné skupiny byla absence objízdné trasy pro nákladní dopravu, nedostatečná kapacita MHD či údajná neschopnost policie opatření efektivně kontrolovat a vymáhat. Podle slov policie je toto nemožné z důvodu nedostatečného počtu policistů.

 

Dalším důvodem zamítnutí je také nedokončený Pražský okruh. Dokud nebude zcela dodělaný, nevydá potřebný souhlas Středočeský kraj, jehož obcemi by nyní nákladní auta projížděla. Stejný problém shledává také ministerstvo dopravy.

 

Výsledek celé této kauzy by se dal shrnout takto: Praha při smogu omezení v dopravě potřebuje. Zatím se však nepodařilo najít variantu, která by byla všemi akceptovatelná a proveditelná.

Galerie - V Praze omezení dopravy v době smogu nebude

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nejvíce "bodují" mladí řidiči

Víte, že přibližně každý dvanáctý řidič v ČR má ve svém bodovém hodnocení za rok 2013 minimálně jeden bod. Nejčastěji (ve vztahu k počtu řidičů v dané…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt