*

Trolejbus havaroval v Otrokovicích - Otrokovice


Dne:31.08.2016 | autor: Jan Prošek | Galerie (5) | Zlín | Rating šoku: 3

Region: Zlínský kraj

Město: Zlín

Místo: Otrokovice

Datum nehody: 30.8.2016, další nehody ze dne 30.8.2016, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

Nestává se příliš často, aby došlo k dopravní nehodě v rámci městské hromadné dopravy. Velmi vážná dopravní nehoda se stala 30. srpna v Otrokovicích na ulici Zlínská.

V 11:15 odpoledne v Otrokovicích přesněji v ulici Zlínská narazil zkušený šestapadesátiletý řidič trolejbusu do sloupu trakčního vedení. Najel na něj a celý vůz zůstal zaklíněn. Trolejbus zůstal stát přibližně v úhlu čtyřiceti stupňů. Vzhledem k tomu, že byl vůz plný cestujících, očekával se vyšší počet zraněných.

Záchranáři celkem ošetřili třináct zraněných lidí, kteří touto linkou cestovali. Dvaaosmdesátiletá vážněji zraněná žena byla transportována vrtulníkem do nemocnice. 
 

Negativní byla dechová zkouška provedená u řidiče, kterého na místě dopravní nehody ošetřili rychle zdravotníci. Komunikace mezi Zlínem a Otrokovicemi byla několik hodin úplně uzavřená. Průjezdný nebyl ani jeden jízdní pruh. Okolo půl třetí přijela na místo speciální technika určená na vyproštění trolejbusu. Provoz byl do obvyklých kolejí uvede v 16:45.


Kriminalisté šetří tento dopravní incident jako zločin obecné ohrožení z nedbalosti.Trestní zákoním v tomto případě vypočítává trestní sazbu od dvou do osmi let odnětí svobody.

Galerie - Trolejbus havaroval v Otrokovicích - Otrokovice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak připravit auto na dovolenou a jak předejít krizovým situacím?

Před cestou na dovolenou se doporučuje včas nechat auto prohlédnout v servisu. Odborníci odhalí a odstraní závady, které na první pohled nejsou vidět. Je třeba…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt