Během deseti minut srazili řidiči v Pardubicích tři dívky na přechodech - Pardubice


Dne:08.01.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Pardubice | Rating šoku: 1

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Místo: Pardubice

Datum nehody: 8.1.2019, další nehody ze dne 8.1.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník Policie

V úterý 8. ledna 2019 v ranních hodinách se v Pardubicích staly téměř ve stejný čas dvě nehody na přechodech pro chodce. Nepozorní řidiči tam srazili hned tři mladé dívky, všechny skončily v nemocnici. Noste oblečení s reflexními prvky, varují chodce policisté.

"V 7:12 hodin byla policistům oznámena dopravní nehoda v Pardubicích v ulici Dašická, při které došlo ke střetu dvou chodkyň s osobním vozidlem značky Kia. 63letý řidič osobního vozidla jedoucí z centra města na Dašice pravděpodobně přehlédl dvě dívky ve věku 17 a 18 let, které přecházely silnici po přechodu pro chodce," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Sražené dívky utrpěly zranění a skončily v nemocnici. Dechová zkouška byla u řidiče i obou dívek negativní. Ten samý scénář měla i další dopravní nehoda, která se stala o devět minut později v ulici Jana Palacha.

"42letá řidička osobního vozidla značky Alfa Romeo se střetla opět na přechodu pro chodce s 18letou dívkou, která byla z místa dopravní nehody převezena do Pardubické nemocnice na ošetření. Alkohol policisté u obou žen vyloučili dechovou zkouškou na místě dopravní nehody," uvedla policejní mluvčí.

Policisté apelují na řidiče i chodce

Policisté proto apelují na řidiče, kteří by měli přizpůsobit rychlost jízdy nejen svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace a hlavně v zimních měsících aktuálnímu počasí. Chodci ale musí pamatovat na to, že nemají na přechodech absolutní přednost a měly by se zviditelnit reflexními prvky, které jsou mimo obec ze zákona povinné a ve městech při snížené viditelnosti více než žádoucí.

"Současně připomínáme i chodcům a cyklistům, aby za snížené viditelnosti používali reflexní prvky a to kdekoliv. Právě díky reflexům se i osoba pohybující se ve městě stane viditelnější. Vhodnými doplňky jsou reflexy z fluorescenčních materiálů, které odráží světlo. Děti by takové prvky měly mít na oblečení, školních taškách i sportovním batohu. Pokud jde o reflexní pásky, ty by měly být upevněny na „pohyblivých místech“ jako je zápěstí, či kotníky (na straně blíže k silnici). Řidič blížící se k takto vybavenému chodci ho uvidí mnohem dříve a díky tomu může včas na situaci před sebou zareagovat," uvedla mluvčí policie.

Galerie - Během deseti minut srazili řidiči v Pardubicích tři dívky na přechodech - Pardubice

Během deseti minut srazili řidiči v Pardubicích tři dívky na přechodech - Pardubice
Policie ČR
Během deseti minut srazili řidiči v Pardubicích tři dívky na přechodech - Pardubice
BESIP
Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Kdo jede až k začátku zúžení, nepředbíhá ve frontě! Naopak, chápe pravidlo ZIP

Pravidlo ZIPu má za úkol zvýšit plynulost provozu, aby nedocházelo k dopravním zácpám v hustém provozu v místech, kde se snižuje počet jízdních pruhů. Laicky…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt