*

Během deseti minut srazili řidiči v Pardubicích tři dívky na přechodech - Pardubice


Dne:08.01.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Pardubice | Rating šoku: 1

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Místo: Pardubice

Datum nehody: 8.1.2019, další nehody ze dne 8.1.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník Policie

V úterý 8. ledna 2019 v ranních hodinách se v Pardubicích staly téměř ve stejný čas dvě nehody na přechodech pro chodce. Nepozorní řidiči tam srazili hned tři mladé dívky, všechny skončily v nemocnici. Noste oblečení s reflexními prvky, varují chodce policisté.

"V 7:12 hodin byla policistům oznámena dopravní nehoda v Pardubicích v ulici Dašická, při které došlo ke střetu dvou chodkyň s osobním vozidlem značky Kia. 63letý řidič osobního vozidla jedoucí z centra města na Dašice pravděpodobně přehlédl dvě dívky ve věku 17 a 18 let, které přecházely silnici po přechodu pro chodce," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Sražené dívky utrpěly zranění a skončily v nemocnici. Dechová zkouška byla u řidiče i obou dívek negativní. Ten samý scénář měla i další dopravní nehoda, která se stala o devět minut později v ulici Jana Palacha.

"42letá řidička osobního vozidla značky Alfa Romeo se střetla opět na přechodu pro chodce s 18letou dívkou, která byla z místa dopravní nehody převezena do Pardubické nemocnice na ošetření. Alkohol policisté u obou žen vyloučili dechovou zkouškou na místě dopravní nehody," uvedla policejní mluvčí.

Policisté apelují na řidiče i chodce

Policisté proto apelují na řidiče, kteří by měli přizpůsobit rychlost jízdy nejen svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace a hlavně v zimních měsících aktuálnímu počasí. Chodci ale musí pamatovat na to, že nemají na přechodech absolutní přednost a měly by se zviditelnit reflexními prvky, které jsou mimo obec ze zákona povinné a ve městech při snížené viditelnosti více než žádoucí.

"Současně připomínáme i chodcům a cyklistům, aby za snížené viditelnosti používali reflexní prvky a to kdekoliv. Právě díky reflexům se i osoba pohybující se ve městě stane viditelnější. Vhodnými doplňky jsou reflexy z fluorescenčních materiálů, které odráží světlo. Děti by takové prvky měly mít na oblečení, školních taškách i sportovním batohu. Pokud jde o reflexní pásky, ty by měly být upevněny na „pohyblivých místech“ jako je zápěstí, či kotníky (na straně blíže k silnici). Řidič blížící se k takto vybavenému chodci ho uvidí mnohem dříve a díky tomu může včas na situaci před sebou zareagovat," uvedla mluvčí policie.

Galerie - Během deseti minut srazili řidiči v Pardubicích tři dívky na přechodech - Pardubice

Během deseti minut srazili řidiči v Pardubicích tři dívky na přechodech - Pardubice
Policie ČR
Během deseti minut srazili řidiči v Pardubicích tři dívky na přechodech - Pardubice
BESIP
Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt