*

Čelní střet s náklaďákem nepřežila řidička a pes, dítě bojuje o život - Chlumec nad Cidlinou


Dne:20.04.2021 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Hradec Králové | Rating šoku: 3

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Chlumec nad Cidlinou

Datum nehody: 20.4.2021, další nehody ze dne 20.4.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS KHK

V úterý krátce před čtvrtou hodinou ranní došlo k čelnímu střetu osobního automobilu a nákladního vozdla na silnici I. třídy u Nového Města u Chlumce nad Cidlinou ve směru na Hradec Králové. O život přišla čtyřiatřicetiletá řidička, její šestileté dítě utrpělo vážná zranění. Lehce se zranil i řidič náklaďáku.

Na celých 7,5 hodiny uzavřela tragická nehoda silnici I. třídy u Nového Města u Chlumce nad Cidlinou. Ke střetu osobního a nákladního auta došlo nad ránem za husté mlhy, na místo okamžitě dorazily všechny složky IZS. 

"Čtyřiatřicetiletá řidička osobního vozidla na místě zemřela, dvě osoby byly předány do péče lékařů," uvedla mluvčí policie Lucie Konečná. Nehodu nepřežil také malý pes. 

"Dítě, které zřejmě bylo v okamžiku srážky na zadním sedadle, bylo těžce zraněno a od počátku v bezvědomí. Záchranáři jej museli uvést do umělého spánku a intenzivně léčit. Protože počasí v době nehody neumožnilo vzlet vrtulníku, vyslali operátoři na místo posádku LZS sanitním vozem. Zraněnému dítěti tak záchranáři mohli přímo na místě zavést krevní transfuzi," upřesnili záchranáři.

Po stabilizaci základních životních funkcí dítě ve vážném stavu transportovali do královéhradeckého traumacentra. 
Devětačtyřicetiletý řidič nákladního auta byl při střetu zraněn lehce, vyprostit ho museli hasiči. Po poskytnutí potřebné péče jej záchranáři převezli k dalšímu vyšetření do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Škodu na vozidlech policisté předběžně odhadli na jeden milion a 200 tisíc korun. Dechová zkouška u řidiče nákladního vozidla byla negativní. Bližší okolnosti a příčina této tragické nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

 

Galerie - Čelní střet s náklaďákem nepřežila řidička a pes, dítě bojuje o život - Chlumec nad Cidlinou

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Rozdíl v rychlosti 10 km/h je ve městě osudový

Víte, že rozdíl v brzdné dráze u osobního auta jedoucího 50 a 60 km/h je 9 metrů, tedy více než délka dvou obvykle širokých přechodů pro chodce. V praxi to…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt