*

Auto skončilo na střeše v potoce, zemřeli tři lidé - Kout


Dne:17.12.2018 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (6) | Plzeň | Rating šoku: 3

Region: Plzeňský kraj

Město: Plzeň

Místo: Kout

Datum nehody: 15.12.2018, další nehody ze dne 15.12.2018, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

V sobotu v noci se v Koutě na Šumavě stala tragická nehoda. Ze silnice číslo I/22 vyletěl vůz, narazil do stromu a skončil v potoce. Na místě zemřeli dva lidé, další muž a žena byli v kritickém stavu transportováni vrtulníkem do Fakultní nemocnice Lochotín v Plzni. I přes veškerou snahu lékařů těžce zraněný muž zemřel, třicetiletá žena stále bojuje o život.

"Vozidlo Volkswagen Golf, stříbrné barvy, pravděpodobně v době před 23. hodinou večer jelo od obce Kdyně na obec Domažlice. Řidič vozidla zřejmě nepřizpůsobil jízdu svým schopnostem, stavu a povaze vozovky (brzdná dráha na sněhu nebo ledu je podstatně delší). Vozidlo pokračovalo ve smyku přes protisměrný jízdní pruh, vedoucí na obec Kout na Šumavě, a dále mimo komunikaci, kde narazilo do vzrostlého stromu. Následně vozidlo bylo odraženo i s cestujícími do Záhořanského potoka, kde zůstalo střechou pod vodou," popsala nehodu policejní mluvčí Iveta Kořínková.

V automobilu jeli celkem čtyři mladí lidé, tři muži a jedna žena. Záchranáři vytáhli osádku ven z potápějícího se auta, poskytli mladým lidem první pomoc a začali s resuscitací. Na místě zasahovalo 6 hlídek policie a kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z Domažlic.

"Příčinu a další okolnosti tragické dopravní nehody policisté stále zjišťují. Doprava v místě dopravní nehody byla zprvu řízena kyvadlově a poté byla zvolena objízdná trasa," dodala mluvčí policie a vyzvala svědky vážné dopravní nehody, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158.

Galerie - Auto skončilo na střeše v potoce, zemřeli tři mladí lidé - Kout

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak pomoci zraněným při nehodě, abychom sami nepřišli k úrazu?

S osvětou se snaží pomáhat tvůrci kampaně Ty to zvládneš, která ukazuje, jak se na silnici v krizové situaci správně chovat. Každý, kdo přijíždí k nehodě,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt