Kůň pobíhal na hlavní silnici u Hradce Králové, střet s náklaďákem nepřežil - Býšť


Dne:18.02.2021 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Býšť

Datum nehody: 17.2.2021, další nehody ze dne 17.2.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Na Královéhradecku vběhl kůň na silnici první třídy přímo pod kola nákladního vozu. Zaplatil za to životem, řidič se nezranil. Škoda podle policie dosahuje 100 tisíc korun.

"Ve středu 17. února 2021 došlo ve dvě hodiny ráno na silnici I. třídy ve směru od Býště na Hradec Králové k dopravní nehodě. Podle prvotních informací kůň náhle vyběhl z pravého jízdního pruhu, kde se následně střetl s nákladním automobilem," popsala detaily nehody mluvčí policie Lucie Konečná.

Policisté s řidičem nákladního automobilu provedli dechovou zkoušku, která měla negativní výsledek. Výši škody odhadli předběžně na více než 100 tisíc korun. Nikdo z účastněných osob nebyl zraněn, kůň však střet nepřežil.

Zodpovědný je majitel zvířete

Jedná se o třetí případ komplikace v dopravě způsobený domácím zvířetem v rámci jednoho týdne v Královéhradeckém kraji. V pondělí podobně zahynul u Vrchlabí poník s americkým klusákem, kteří se připletli do cesty autobusům a autu.

"Policisté v této souvislosti upozorňují, že zodpovědnost za zvíře má vždy majitel. Jeho povinností je zvíře řádně zabezpečit a zabránit jeho nekontrolovanému pobíhání po komunikaci," uvedla mluvčí. 

V každém případě je majitel zvířete zcela zodpovědný za vše, co zvíře způsobí. Jako v případě volně pobíhajícího stáda krav, které se minulý týden dostalo do centra Hradce Králové, nebo koní, kteří vběhnou pod kola vozidla. V případě psa, který při útěku napadne člověka, se může jednat i o trestný čin.

Galerie - Kůň pobíhal na hlavní silnici u Hradce Králové, střet s náklaďákem nepřežil - Býšť

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Chystáte se k moři? Zrádné zpětné proudy vás mohou stát život

Do zpětného proudu se dostanete lehce, ani nebudete vědět jak. Sice budete plavat směrem k pobřeží, ale proud vás bude odnášet dál do moře a pobřeží se vám…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt