*

Při střetu vlaku s diagnostickou soupravou u Kdyně bylo zraněno 19 lidí, včetně 5 dětí - Kdyně


Dne:10.09.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (6) | Plzeň | Rating šoku: 3

Region: Plzeňský kraj

Město: Plzeň

Místo: Kdyně

Datum nehody: 9.9.2020, další nehody ze dne 9.9.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

Ve středu kolem čtvrt na osm ráno došlo k vážné železniční nehodě ve Kdyni na Domažlicku. Osobní vlak zde najel do soupravy lokotraktoru s měřící technikou. Podle prvotního hlášení zůstala v osobním vlaku minimálně jedna zaklíněná osoba. Do Kdyně okamžitě vyrazily všechny složky IZS. Situace na místě však byla mnohem horší.

Zdravotničtí záchranáři museli vyhlásit 2. stupeň traumaplánu a řešit událost jako hromadné postižení osob (HPO). Celkem záchranná služba ošetřila a transportovala do nemocnic 19 zraněných, z toho pět dětí. Na místě neštěstí zasahovalo osm výjezdových skupin ZZS, inspektor provozu, speciální vůz pro HPO, hasičský evakuační autobus a dva vrtulníky, z nichž jeden na místě přistával dokonce dvakrát, aby pomohl s transportem pacientů do nemocnic.

Čtyři osoby utrpěly vážná zranění a byly transportovány leteckou cestou na Emergency Fakutlní nemocnice Plzeň, dvě osoby pak přepravil vrtulník do pražské Fakultní nemocnice v Motole. Další zranění skončili se středně těžkými či lehkými zraněními v nemocnicích Domažlicích, Klatovech a Stodě.

„Dne 9. 9. 2020 v 7.08 hodin v Kdyni projel osobní vlak jedoucí z Klatov do Domažlic odjezdové návěstidlo zakazující jízdu, vjel do postavené vlakové cesty pro služební vlak a následně se s tímto vlakem srazil. Dle informací, které obdržela Drážní inspekce, v důsledku mimořádné události osobní vlak vykolejil. Při mimořádné události bylo zraněno celkem 19 osob.

Celkově byla škoda odhadnuta na 4 750 000 Kč (4,2 mil. osobní vlak, 500 tisíc služební vlak, 50 tisíc trať). Provoz na trati byl přerušen. Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti mimořádné události,“ uvedla Drážní inspekce.

Galerie - U Kdyně vykolejil po srážce vlak. Zranilo se 19 lidí, včetně 5 dětí - Kdyně

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Cyklistické desatero: Na co si dát pozor při jízdě na kole

1. Dbejte na stav kola a povinnou výbavu Jízdní kolo musí být vybaveno dvěma na sobě nezávislými účinnými brzdami, volné konce trubky řidítek musí být…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt