*

Mladíci na mopedu jezdili po chodníku a srazili seniorku na kole - Mrštíkova ulice


Dne:07.10.2021 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Mrštíkova ulice

Datum nehody: 5.10.2021, další nehody ze dne 5.10.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Ke kuriózní nehodě mopedu a kola došlo v úterý krátce před 18. hodinou v ulici Mrštíkova v Hradci Králové, oba aktéři jsou podezřelí z několika přestupků najednou. Moped totiž řídil nezletilý chlapec bez přilby, řidičského průkazu a pojištění. Srazil a zranil seniorku, která nadýchala 0,5 promile alkoholu. Navíc nehoda se stala na chodníku, kde ani jeden z řidičů neměl co dělat.

"K nehodě došlo pravděpodobně tak, že 13letý chlapec jel společně s o 4 roky starším kamarádem na mopedu značky F-MAX po chodníku a při předjíždění zachytil o jízdní kolo a následně narazil do sloupu veřejného osvětlení," popsala nehodu mluvčí policie Iva Kormošová.

Cyklistka ve věku 76 let po střetu ztratila stabilitu a spadla na zem. Utrpěla zranění, s kterým byla převezena rychlou záchrannou službou do nemocnice. Nikdo jiný zraněn nebyl.

"Policisté podrobili oba řidiče dechové zkoušce. U mladíka byla negativní, ale u ženy byla pozitivní - 0,5 promile. Policisté na mopedu odhadli škodu na 3 tisíce a na kole 1 tisíc korun," uvedla mluvčí policie.

Chlapec řídil moped bez řidičského oprávnění, neměl na hlavě ochrannou přilbu, jel po chodníku, na mopedu nebylo sjednané pojištění a vezl spolujezdce, který také neměl přilbu. Žena se bude zpovídat ze spáchání přestupku jízdy pod vlivem alkoholu a jízdy po chodníku. Přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření.

Galerie - Mladíci na mopedu jezdili po chodníku a srazili seniorku na kole - Mrštíkova ulice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Blesk zabíjí čím dál častěji. Jak se před ním chránit?

Mezi lidmi koluje několik mýtů o tom, jak se nejlépe chránit před zásahem blesku. Některé jsou pravdivé jiné nikoliv. Zde bych sepsal v několika bodech to, jak…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt