*

Mladíci na mopedu jezdili po chodníku a srazili seniorku na kole - Mrštíkova ulice


Dne:07.10.2021 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Mrštíkova ulice

Datum nehody: 5.10.2021, další nehody ze dne 5.10.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Ke kuriózní nehodě mopedu a kola došlo v úterý krátce před 18. hodinou v ulici Mrštíkova v Hradci Králové, oba aktéři jsou podezřelí z několika přestupků najednou. Moped totiž řídil nezletilý chlapec bez přilby, řidičského průkazu a pojištění. Srazil a zranil seniorku, která nadýchala 0,5 promile alkoholu. Navíc nehoda se stala na chodníku, kde ani jeden z řidičů neměl co dělat.

"K nehodě došlo pravděpodobně tak, že 13letý chlapec jel společně s o 4 roky starším kamarádem na mopedu značky F-MAX po chodníku a při předjíždění zachytil o jízdní kolo a následně narazil do sloupu veřejného osvětlení," popsala nehodu mluvčí policie Iva Kormošová.

Cyklistka ve věku 76 let po střetu ztratila stabilitu a spadla na zem. Utrpěla zranění, s kterým byla převezena rychlou záchrannou službou do nemocnice. Nikdo jiný zraněn nebyl.

"Policisté podrobili oba řidiče dechové zkoušce. U mladíka byla negativní, ale u ženy byla pozitivní - 0,5 promile. Policisté na mopedu odhadli škodu na 3 tisíce a na kole 1 tisíc korun," uvedla mluvčí policie.

Chlapec řídil moped bez řidičského oprávnění, neměl na hlavě ochrannou přilbu, jel po chodníku, na mopedu nebylo sjednané pojištění a vezl spolujezdce, který také neměl přilbu. Žena se bude zpovídat ze spáchání přestupku jízdy pod vlivem alkoholu a jízdy po chodníku. Přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření.

Galerie - Mladíci na mopedu jezdili po chodníku a srazili seniorku na kole - Mrštíkova ulice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Při nákupu elektronické dálniční známky buďte pozorní, špatná SPZ je nevratná

Už skoro 700 tisíc řidičů si pořídilo novou elektronickou dálniční známku. Od 1. února 2021 se na dálnici budete moci vypravit už jen s ní. Koupit e-známku…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt