*

Muži, jenž za jízdy střílel na ostatní auta i cisternu, hrozí doživotí - Písek


Dne:17.01.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | České Budějovice | Rating šoku: 3

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Místo: Písek

Datum nehody: 15.1.2020, další nehody ze dne 15.1.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Pětatřicetiletého muže z Prahy, který střílel ze svého BMW po osobním vozidle Škoda Kodiaq a následně i cisterně s pohonnými hmotami, středočeští kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu a z obecného ohrožení. Hrozí mu 15 až 20 let, nebo výjimečný trest. 

"Krátce před sedmou hodinou ranní došlo na silnici u obce Krsice na Písecku k střelbě na vozidlo, kdy řidič automobilu značky BMW použil střelnou zbraň na posádku jedoucí ve vozidle Škoda," uvedla ve středu mluvčí Jihočeské policie Lenka Krausová. 

Vozidlo, po kterém bylo okamžitě vyhlášeno pátraní, bylo díky spolupráci s veřejností nalezeno v Písku. O několik minut později, kolem 10:30 hodin, pak písečtí policisté zadrželi i podezřelého, pětatřicetiletého řidiče z Prahy, a to několik stovek metrů od zaparkovaného vozidla. Muž, který vlastní zbrojní průkaz, skončil ve vazbě. Po zbrani, kterou měl použít při útoku, policisté stále pátrají. 

Střelec je obviněn z vraždy a obecného ohrožení

V době od 7:10 do 7:20 hodin měl podezřelý muž také vystřelit ze zbraně u lávky v blízkosti kostela Nejsvětější Trojice v Písku. "Žádáme širokou veřejnost, pokud jste střelbu zaslechli či přímo viděli, volejte linku 158," prosí policisté. V průběhu prověřování případu střelby vyplynulo, že k tomuto incidentu došlo na silnici I/4 v katastru obce Zalužany, tedy ještě na území Středočeského kraje. S ohledem na místní a věcnou příslušnost proto jihočeští policisté postoupili případ do Středočeského kraje. Zdejší kriminalisté zahájili trestní stíhání pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dvou a více osobách.

"Při vyšetřování případu kriminalisté zjistili, že muž nestřílel jenom po osobním vozidle, ale na území Jihočeského kraje zasáhl několika výstřely ještě další vozidlo, a to nákladní cisternu převážející pohonné hmoty, kdy výstřely naštěstí zasáhly pouze vrchní plášť cisterny," uvedla mluvčí policie Vlasta Suchánková. Jen málo chybělo a cisterna mohla vylétnout do vzduchu. Střelec tak má na krku další obvinění, a to z dokonaného trestného činu obecného ohrožení.

Policejní potápěči ze Zásahové jednotky Jihočeského kraje prohledávají řeku Otavu, kde by mohla být zbraň, ze které muž střílel.

"Vyšetřování případu střelby tedy i nadále pokračuje a vzhledem k tomu, že není vyloučeno, že mohl 35letý muž zasáhnout zbraní ještě další vozidla, žádáme veřejnost o spolupráci. Pokud někdo zaznamenal, mezi 05.00 a 10.00 hodinou dne 15. ledna 2020 – mezi Prahou a Pískem - střelbu na vozidlo, nebo má poškozené vozidlo od střelné zbraně, ať své informace sdělí policistům na lince 158," vyzvala mluvčí policie.

Galerie - Muži, jenž za jízdy střílel na ostatní auta i cisternu, hrozí doživotí - Písek

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt