Statistika nehodovosti motocyklů v roce 2008


Dne:16.03.2009 | autor: Kamil Štajgl

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

V loňském roce byl zaznamenán druhý nejvyšší počet usmrcených motorkářů (101 osob) za období let 2004 – 2008. Přesto se dá říct, že meziročně došlo ke snížení jak počtu, tak vážnosti následků dopravních nehod za účasti motocyklistů. Celkově motorkáři zavinili 46 % dopravních nehod, 56 % dopravních nehod, ve kterých figurovali motorkáři zavinili ostatní účastníci silničního provozu.

V uplynulém roce zapříčinili řidiči motocyklů 66,74 % úmrtí, z celkového počtu usmrcených řidičů a spolujezdců na motocyklech nad 50 ccm. Ze 108 usmrcených řidičů a spolujezdců na motocyklech to znamená, že až 71 jich bylo usmrceno při nehodách zaviněných samotnými motocyklisty. Nejčastěji byla zaviněna dopravní nehoda motorkáře s motocyklem o objemu 460 – 850 ccm, nejvíce smrtelných jich bylo na objemových třídách 0,86 – 1,25 litru, nejméně nehod bylo na objemových třídách do 100 ccm.

Každá sedmnáctá nehoda byla zaviněna motorkářem, který byl pod vlivem alkoholu. Tyto nehody (celkem jich bylo 108) tvořily 5,8 % z celkového počtu nehod, zaviněných motocyklisty.

Zdroj:
www.ibesip.cz

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Pozor na svíčky, prskavky a další vánoční dekorace. Můžou vás stát život

Adventní věnce Adventní věnce plněné pilinami a bez nehořlavých podložek jsou určeny pouze k dekoraci a svíčky na nich bychom nikdy neměli zapalovat.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt