*

Česko se propadá na evropském žebříčku nehodovosti, roste počet obětí


Dne:12.05.2019 | autor: Monika Vojáčková

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: BESIP

Česko se propadá na evropském žebříčku nehodovosti, roste počet obětí

ajímá vás, jak si stojí Česká republika v počtu fatálních dopravních nehod, ve srovnání s ostatními státy Evropské unie? Podle statistik, které zveřejnil BESIP, poměrně dost špatně. Česká republika v loňském roce skončila v počtu usmrcených na 1 milion obyvatel až na 21. místě.  Oproti roku 2017 se tak ČR propadla na evropském žebříčku o celých 6 příček.

Meziročně také narostl počet usmrcených vlivem alkoholu o celých 50 procent, uvádí BESIP na svých facebookových stránkách: "Pro nás statistiky hovoří jasně. S takovou bilancí nehodovosti si nemůžeme dovolit umožnit řidičům před jízdou konzumaci alkoholu!"

Právě alkohol či nepozornost může za značnou část dopravních nehod, ale také například nezodpovědnost řidičů při používání bezpečnostních pásů. V roce 2018 nebylo připoutáno téměř 30 procent usmrcených řidičů (28,4%) a 21,8 procent usmrcených spolujezdců (nepřipoutaný spolujezdec může ohrozit na životě ostatní pasažéry, viz video).

Roste počet usmrcených osob na českých silnicích

Dle předběžných informací zemřelo na našich silnicích v roce 2019 už 139 osob, což je o 13 více než v loňském roce. "Nárůst usmrcených osob evidujeme v únoru (+6), březnu (+8) a dubnu (+14 => nejhorší výsledek od r. 2012) a jediný pokles byl v lednu (-15)," uvádí pracovníci BESIPu.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Cyklistické desatero: Na co si dát pozor při jízdě na kole

1. Dbejte na stav kola a povinnou výbavu Jízdní kolo musí být vybaveno dvěma na sobě nezávislými účinnými brzdami, volné konce trubky řidítek musí být…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt