*

Pět aut se během šesti dnů srazilo s vlakem. Klid byl jen ve středu - Nýřany


Dne:19.07.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Plzeň | Rating šoku: 2

Region: Plzeňský kraj

Město: Plzeň

Místo: Nýřany

Datum nehody: 18.7.2019, další nehody ze dne 18.7.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

Drážní inspekce eviduje od soboty už pět střetů aut s vlaky na přejezdu. Nehoda tohoto druhu se stala v tomto týdnu každý den, výjimkou byla pouze středa, uvedl server iDNES.cz. Ve čtvrtek odpoledne se na nechráněném přejezdu mezi Nýřany a Kamenným Újezdem na Plzeňsku opět střetlo auto s motorovým vlakem.

Poslední nehodu pravděpodobně zavinil devatenáctiletý řidič vozidla, když motorovému vlaku nedal přednost na přejezdu, který není chráněn světelnou signalizací ani závorami.

„Řidič jel s vozem značky Ford Focus od obce Kamenný Újezd a vlak směrem od Blatnice,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kořínková. Záchranáři do nemocnice odvezli dva muže, kteří seděli v autě.

„Jednoho leteckou záchrannou službou na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Utrpěl těžké zranění, ale byl při vědomí. Druhého převezla sanita na stejné místo se středně těžkým zraněním,“ sdělila mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Podle policie cestovalo ve vlaku 18 až 20 lidí, nikdo z nich se při nehodě nezranil.

V červenci se střetlo auto s vlakem už dvanáctkrát

„Během července se v České republice stalo už dvanáct dopravních nehod, kdy se střetl vlak s osobním vozidlem, tahačem a s dodávkou. Přitom od minulé soboty do dnešního dne došlo ke střetům téměř každý den, vyjma středy,“ upozornil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. 

Dodal, že evidují ještě další dva případy srážky vlaku na přejezdech s chodci. Oba skončily tragicky. Nejtragičtější nehoda se stala v neděli u Černožic na Královéhradecku, kde zemřela čtyřčlenná rodina (psali jsme zde).

Jedna žena zemřela také v dodávce, jejíž řidič vjel v sobotu na přejezd u obce Příčina na Rakovnickuve chvíli, kdy jím projížděl vlak. Dalších sedm lidí se zranilo. 

Na železničním přejezdu mezi  Šumperkem a Bludovem v Olomouckém kraji se v pondělí ráno srazilo osobní auto s motorovým vlakem. Tato nehoda se obešla bez zranění.

Jen s lehčím zraněním vyvázla řidička osobního auta, která v úterý vjela do cesty vlaku u Hořetic na Lounsku. Po srážce rychlík vykolejil. Škoda na trati byla vyčíslena na patnáct milionů a pět milionů na vlaku.

Galerie - Pět aut se během šesti dnů srazilo s vlakem. Klid byl jen ve středu - Nýřany

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Bezpečnostní pás v autě: Jak správně připoutat děti či těhotné ženy

Zlepšovadla nejsou bezpečná Lidi v autech často využívají různé prvky pro to, aby je bezpečnostní pás netlačil nebo aby obešli pípání auta z důvodu…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt