*

Vlak smetl na přejezdu auto, zahynuli čtyři lidé včetně dvou dětí - Černožice


Dne:14.07.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Černožice

Datum nehody: 14.7.2019, další nehody ze dne 14.7.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS

Tragická nehoda se stala v neděli odpoledne na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku, těsně před 15. hodinou. Spěšný vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové tam smetl osobní auto, ve kterém zemřeli dva dospělí a dvě malé děti. 

K tragédii došlo na železničním přejezdu v obci Černožice mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Vlak po srážce zastavil asi až 300 metrů od přejezdu, který je zabezpečený světelnou signalizací bez závor.

"Na místo události spěchali profesionální hasiči z Jaroměře a vyrozuměna byla také drážní jednotka hasičů SŽDC. Velitel zásahu zároveň povolal z centrální hradecké stanice evakuační autobus," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

Ve fabii zahynuli čtyři lidé, muž se ženou ve věku 47 a 32 let a jejich děti staré pět a osm let, uvedla mluvčí policie Ivana Ježková. Z cestujících ve vlaku nebyl nikdo zraněn, evakuačním autobusem bylo asi 80 cestujících dopraveno na nádraží v Hradci Králové. 

Drážní inspekce bude šetřit příčiny a okolnosti v místě mimořádné události. „Podle prvotního šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti,“ uvedl mluvčí inspekce Martin Drápal. Škoda byla podle něj celkově odhadnuta na 370 tisíc korun (120 tisíc vlak, 250 tisíc automobil).

 

Galerie - Vlak smetl na přejezdu auto, zahynula celá rodina včetně malých dětí - Černožice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jaro je tu, ale zimní pneumatiky musíte mít až do konce března

"Obutí zimních pneumatik platí až do 31. března, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt