Vlak smetl na přejezdu auto, zahynuli čtyři lidé včetně dvou dětí - Černožice


Dne:14.07.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Černožice

Datum nehody: 14.7.2019, další nehody ze dne 14.7.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS

Tragická nehoda se stala v neděli odpoledne na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku, těsně před 15. hodinou. Spěšný vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové tam smetl osobní auto, ve kterém zemřeli dva dospělí a dvě malé děti. 

K tragédii došlo na železničním přejezdu v obci Černožice mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Vlak po srážce zastavil asi až 300 metrů od přejezdu, který je zabezpečený světelnou signalizací bez závor.

"Na místo události spěchali profesionální hasiči z Jaroměře a vyrozuměna byla také drážní jednotka hasičů SŽDC. Velitel zásahu zároveň povolal z centrální hradecké stanice evakuační autobus," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

Ve fabii zahynuli čtyři lidé, muž se ženou ve věku 47 a 32 let a jejich děti staré pět a osm let, uvedla mluvčí policie Ivana Ježková. Z cestujících ve vlaku nebyl nikdo zraněn, evakuačním autobusem bylo asi 80 cestujících dopraveno na nádraží v Hradci Králové. 

Drážní inspekce bude šetřit příčiny a okolnosti v místě mimořádné události. „Podle prvotního šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti,“ uvedl mluvčí inspekce Martin Drápal. Škoda byla podle něj celkově odhadnuta na 370 tisíc korun (120 tisíc vlak, 250 tisíc automobil).

 

Galerie - Vlak smetl na přejezdu auto, zahynula celá rodina včetně malých dětí - Černožice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak pomoci zraněným při nehodě, abychom sami nepřišli k úrazu?

S osvětou se snaží pomáhat tvůrci kampaně Ty to zvládneš, která ukazuje, jak se na silnici v krizové situaci správně chovat. Každý, kdo přijíždí k nehodě,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt