*

Celkem 21 lidí se zranilo při srážce dvou vlaků v Brně


Dne:06.03.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Brno | Rating šoku: 2

Region: Jihomoravský kraj

Město: Brno

Datum nehody: 5.3.2019, další nehody ze dne 5.3.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

V úterý krátce po osmé hodině ranní došlo v Brně u hlavního nádraží ke srážce dvou osobních vlaků, zavinil ji pravděpodobně jeden ze strojvedoucích. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Z vlakových souprav muselo být evakuováno celkem 250 lidí, z toho 21 utrpělo zranění. 

"Zraněno bylo 21 osob, naštěstí se jednalo o lehká a středně těžká zranění," upřesnila policejní mluvčí Petra Hrůzová. Vlaky se srazily ve velmi nízké rychlosti na výhybce u brněnského hlavního nádraží. Provoz na trati byl omezen.

Škoda se bude pohybovat v řádech stovek tisíc korun. Provedené dechové zkoušky u ubou strojvedoucích byly negativní. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecené ohrožení z nedbalosti. 

„Osobní vlak jedoucí z Brna do Březové nad Svitavou projel návěst zakazující jízdu a následně se srazil s přijíždějícím osobním vlakem jdoucím z Letovic do Brna. Pravděpodobnou příčinou je selhání lidského faktoru,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Galerie - Celkem 21 lidí se zranilo při srážce dvou vlaků v Brně

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

VIDEO: Nejsme ve válce, musíme to všichni přežít!

"Letní prázdniny jsou každoročně nejrizikovějším obdobím z pohledu bezpečnosti na silnicích. Vzhledem k intenzivní výstavbě a opravám na silniční síti se BESIP…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt