*

Dav lynčoval řidiče za sražení kočárku s dítětem, za nehodu mohla opilá babička


Dne:17.05.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (1) | Rating šoku: 2

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

Silné emoce loni v Brně vyvolal incident, při němž řidič srazil ženu s kočárkem a následně čelil útoku rozzuřených přihlížejících. Podle soudu nehodu zavinila opilá babička dítěte v kočárku, která s ním neopatrně vstoupila do silnice. Za své počínání nyní dostala podmíněný trest.

„Trestním příkazem byla obviněná shledána vinnou pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, kdy jí byl uložen trest odnětí svobody v trvání osmi měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání dvou roků,“ informovala iDNES.cz mluvčí Městského soudu v Brně Petra Hovorková. Na rozhodnutí soudu upozornil server Novinky.cz.

Nehoda se stala jednoho odpoledne loni v únoru v Bratislavské ulici uvnitř lokality přezdívané Bronx. Žena tlačící kočárek vstoupila zpoza zaparkovaných aut do silnice, kde do ní i kočárku narazil projíždějící vůz. Když se řidič přišel podívat na místo nehody, surově jej napadl dav, který se k incidentu seběhl.

„Začal utíkat, oni ho doběhli a začali tlouct. Byl kolem něj velký dav lidí, hodili ho na zem a kopali do něj,“ přiblížil tehdy iDNES.cz očitý svědek. Podle informací od bývalého radního městské části Brno-střed Davida Oplatka, který v lokalitě bydlí, byli útočníci i napadený řidič Romové.

Soud rozhodl, že řidič v tom byl nevinně

Městský soud v Brně nyní došel k závěru, že nehodu způsobila čtyřiačtyřicetiletá žena, která byla babičkou dvouleté holčičky v kočárku a v opilosti bez rozmýšlení vkročila mezerou mezi auty na silnici. 

„Řidič přes intenzivní brzdění prudce pravou přední části auta narazil do obviněné s kočárkem, v důsledku čehož měla nezletilá rozdrcenou pravou ledvinu s krvácením a lehký otok mozku s otřesem mozku, přičemž se podle ošetřujícího lékaře jedná o zranění těžké s trvalými následky,“ citoval server ze soudního příkazu.

Těžké zranění utrpěla i žena, která kočárek tlačila. Lékaři ji v krvi naměřili 2,15 promile alkoholu. Vedle podmíněného trestu má rovněž uhradit 150 tisíc korun zdravotní pojišťovně. Rozhodnutí soudu je pravomocné, žena proti trestnímu příkazu nepodala odpor.

Galerie - Dav lynčoval řidiče za sražení kočárku s dítětem, za nehodu mohla opilá babička

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Pokud uvíznete na přejezdu, proražte závory! Video vám ukáže i další způsoby

"Pokud už se vám někdy stane, že uvíznete na železničním přejezdu mezi sklopenými závorami, na nic nečekejte a PRORAŽTE ZÁVORU!!!" uvedlo Ministerstvo dopravy…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt