Ženu s dítětem a kočárkem srazilo na přechodu pro chodce auto - Smržovka


Dne:11.08.2019 | autor: Monika Vojáčková | Liberec

Region: Liberecký kraj

Město: Liberec

Místo: Smržovka

Datum nehody: 8.8.2019, další nehody ze dne 8.8.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Ženu s dítětem a kočárkem srazilo na přechodu pro chodce auto - Smržovka

Ve čtvrtek krátce před 17. hodinou přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 ze Zdravotnické záchranné služby oznámení o dopravní nehodě na Smržovce na Jablonecku. Na přechodu pro chodce tam srazil osobní vůz ženu, která právě přecházela silnici s kočárkem a malým dítětem.

"Před přechodem pro chodce zastavil řidič osobního vozidla Škoda Favorit, aby umožnil ženě s kočárkem přejít vozovku. Na vzniklou dopravní situaci však již pravděpodobně včas nezareagoval řidič osobního vozidla Suzuki jedoucího za ním a zezadu do Škody Favorit narazil," popsala vznik nehody koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Škodovka byla nárazem odhozena přímo na přecházející ženu s kočárkem a malým dítětem. "Při nehodě utrpěla blíže nespecifikované zranění žena a dítě v kočárku a z místa nehody byli převezeni Zdravotnickou záchrannou službou do jablonecké nemocnice," dodala Šrýtrová.

Policisté provedli u řidičů orientační dechové zkoušky na alkohol i orientační test na drogy, všechny byly negativní. U zraněné ženy nařídili odběr krve v nemocnici. Okolnostmi a mírou zavinění ze strany jednotlivých účastníků se nyní budou dále zabývat jablonečtí dopravní policisté.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Už máte přezuto? Povinnost zimních pneu začíná dnes

Pneuservisy jsou otevřeny i v době epidemických omezení, přezujte zimní pneumatiky na vašich autech včas. "Již při poklesu teplot pod plus sedm stupňů je…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt