VIDEO: Záchranáři se nemohli dostat k nehodě, pravidlo uličky někteří řidiči nerespektovali


Dne:22.12.2019 | autor: Monika Vojáčková

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

VIDEO: Záchranáři se nemohli dostat k nehodě, pravidlo uličky někteří řidiči nerespektovali

Tento týden došlo na dálnici D5 u Berouna k hromadné nehodě. Záchranné složky se na místo dostávaly velmi obtížně, protože na dálnici chyběla správně vytvořená záchranářská ulička.

„Do tohoto prostoru smějí vjet pouze vozidla s právem přednostní jízdy, vozidla správce pozemní komunikace a vozidla sloužící k odstranění následků dopravní nehody nebo překážky provozu na pozemních komunikacích,“ stojí doslova v senátem schválené novele zákona s tím, že za neoprávněný vjezd do uličky může být uložena pokuta až 2500 korun, upozorňuje Jiří Zíma, který zveřejnil video na YouTube.

"Důležité také je, aby řidiči uličku vytvářeli včas, tedy již v pomalu jedoucí koloně vozidel. Po zastavení auta je totiž komplikovanější úhybný manévr provést," dodal profesionální hasič.

Většina řidičů pravidlo záchranné uličky, které může zachránit životy, chápe a respektuje. V tomto případě se ale našlo i několik řidičů, kteří bezohledně stáliv cestě záchranným složkám.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nebezpečí únavy: Ospalý řidič reaguje podobně jako podnapilý!

Ospalost zpomaluje reakce, snižuje vnímavost a zhoršuje rozhodovací schopnosti, a to obdobně jako alkohol. Velmi ospalí lidé se ve skutečnosti chovají velmi…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt