*

VIDEO: Záchranáři se nemohli dostat k nehodě, pravidlo uličky někteří řidiči nerespektovali


Dne:22.12.2019 | autor: Monika Vojáčková

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

VIDEO: Záchranáři se nemohli dostat k nehodě, pravidlo uličky někteří řidiči nerespektovali

Tento týden došlo na dálnici D5 u Berouna k hromadné nehodě. Záchranné složky se na místo dostávaly velmi obtížně, protože na dálnici chyběla správně vytvořená záchranářská ulička.

„Do tohoto prostoru smějí vjet pouze vozidla s právem přednostní jízdy, vozidla správce pozemní komunikace a vozidla sloužící k odstranění následků dopravní nehody nebo překážky provozu na pozemních komunikacích,“ stojí doslova v senátem schválené novele zákona s tím, že za neoprávněný vjezd do uličky může být uložena pokuta až 2500 korun, upozorňuje Jiří Zíma, který zveřejnil video na YouTube.

"Důležité také je, aby řidiči uličku vytvářeli včas, tedy již v pomalu jedoucí koloně vozidel. Po zastavení auta je totiž komplikovanější úhybný manévr provést," dodal profesionální hasič.

Většina řidičů pravidlo záchranné uličky, které může zachránit životy, chápe a respektuje. V tomto případě se ale našlo i několik řidičů, kteří bezohledně stáliv cestě záchranným složkám.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt