*

Sníh komplikuje dopravu, počet nehod se zdvojnásobil


Dne:14.01.2021 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (6) | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Datum nehody: 13.1.2021, další nehody ze dne 13.1.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Sníh neustále komplikuje dopravní situaci. Jen v Královéhradeckém kraji se každou hodinu stanou v průměru dvě dopravní nehody, policisté evidují za posledních 24 hodin celkem 45 nehod. Nepodceňujte přípravu vozidla před jízdou a obrňte se trpělivostí a opatrností.

"Za posledních 24 hodin královéhradečtí policisté vyjížděli ke 45 dopravním nehodám, což v přepočtu znamená asi 2 nehody během jedné hodiny a jedná se o více než dvojnásobek běžných výjezdů. Nutno ovšem poznamenat, že ani tento počet nehod není zcela úplný, jelikož policisté nebyli přivoláni ke každé nehodě, některé drobnější události si řešili účastníci nehody sami sepsáním euroformuláře a informováním své pojišťovny," uvedla mluvčí policie Lucie Konečná. 

Mezi nejčastější nehody v Královéhradeckém kraji aktuálně patří střety se zvěří, uvízlé kamiony a samozřejmě i střety vozidel spojené s nepřízní počasí. V takovém případě policisté na místě odklánějí dopravu po objízdných trasách a regulují provoz. Informace o nesjízdných vozovkách přitom přicházejí ze všech koutů kraje i celé republiky.

Jen během středy dopravní policisté řešili 27 nehod v Královéhradeckém kraji. Nehoda spojená s nepřízní počasí, u které policisté vyčíslili nejvyšší škodu, se stala na Náchodsku. Ve dvě hodiny odpoledne došlo k čelnímu střetu dvou nákladních vozidel u obce Červená Hora, přičemž došlo ke stržení elektrického vedení.

Přivolaní policisté provedli u obou řidičů dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Škodu předběžně odhadli na 560 tisíc korun. Vyproštění  obou nákladních vozidel a zprovoznění silnice trvalo více než 7 hodin a silnice byla po celou dobu uzavřena.

Nepodceňujte přípravu vozidla před jízdou

"Policisté doporučují řidičům, ale i chodcům sledovat aktuální vývoj počasí a přizpůsobit jízdu či chůzi povětrnostním podmínkám a stavu vozovky či chodníku. V tomto období je hazardem vyjíždět s vozidlem bez odpovídajícího zimního vybavení (kvalitní zimní pneumatiky, do hor sněhové řetězy, kvalitní stěrače, nemrznoucí kapalinu do vstřikovačů apod.). Vždy je nutné před započetím jízdy pečlivě očistit z vozidla sníh a led, aby řidiči neohrožovali sebe ani ostatní účastníky silničního provozu," doporučila Konečná a dodala, že řidiči by se měli obrnit trpělivostí, zapomenout na agresivitu a spěch.

Další nehoda se stala ve středu krátce po 18. hodině. Předjíždění za hustého sněžení se nevyplatilo devětapadesátileté řidičce za obcí Kopidlno směrem na Jičín. Za obcí Jičíněves na přímém úseku ve stoupání začala předjíždět nákladní vozidlo, i přes zákaz, čímž došlo k částečnému vytlačení protijedoucího vozidla Škoda a následnému střetu. Předběžná škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun. 

Opět zasněžená vozovka v Choustníkově Hradišti včera dopoledne zřejmě přispěla k havárii vozidla Renault. Z dosud provedeného šetření vyšlo najevo, že sedmadvacetiletý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu levotočivé zatáčky dostal na zasněžené komunikaci smyk. Následně vjel vpravo mimo komunikaci a tam čelně havaroval do sloupu elektrického vedení. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění řidiče a alkohol u něj policisté vyloučili provedením dechové zkoušky. 

K dalšímu střetu vozidel Renault a Subaru došlo krátce před 13. hodinou mezi obcemi Kocbeře a Komárovem. I zde svou roli sehrál sníh. Dle dosud zjištěných skutečností řidička Renaultu nepřizpůsobila rychlost jízdy  a při průjezdu pravotočivé zatáčky dostala smyk a vjela do protisměru. Tam čelně narazila do protijedoucího vozidla Subaru, které po střetu skončilo v příkopě.  I tentokrát nikdo neutrpěl vážné zranění  a škoda byla vyčíslena na obou vozidlech 150 tisíc korun. 

I v Trutnově včera večer řidička vozidla Volkswagen dostala smyk na zasněžené vozovce a havarovala do dopravní značky. S vozidlem Škoda pětatřicetiletý řidič naboural zadní částí do kovového závaží závory na železničním přejezdu v Hostinném. K nehodě došlo zřejmě tím způsobem, že řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu levotočivé zatáčky dostal na zasněžené vozovce smyk. Vlivem nárazu naštěstí nedošlo k poruše železničního zařízení ani ke zranění řidiče.

Galerie - Sníh komplikuje dopravu, počet nehod se zdvojnásobil

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Dovolená u moře může skončit tragicky díky zpětnému proudu!

Víte co znamená zpětný proud v moři? Jeho neznalost může i zabíjet. Jak se v takové situaci chovat? Zpětný proud nastává v mořích, kde je pozvolný přístup…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt