*

Česko zasypal sníh, tvoří se náledí a přibývá dopravních nehod


Dne:03.12.2020 | autor: Monika Vojáčková | Rating šoku: 2

Česko zasypal sníh, tvoří se náledí a přibývá dopravních nehod

V Česku napadl sníh a kvůli mrazivému počasí se vytvořila na mnoha místech ledovka. Vznikly tím dopravní komplikace a přibývají nehody. Potíže mají například řidiči na Vysočině a jižní Moravě. Ve středních Čechách nastala kalamita, s následky počasí bojuje Pražská integrovaná doprava, uvádí server iDNES.cz.

Zejména ve východní polovině Čech a na Moravě se postupně tvoří souvislá sněhová pokrývka. V této oblasti předpokládají meteorologové vytvoření sněhové vrstvy od 2 do 15 cm. Ojediněle také varují před vznikem kalamitní situace, na kterou si budou muset dát pozor hlavně řidiči. Během dne budou na východě srážky postupně přecházet v dešťové, které na zemi mohou namrzat a vytvářet ledovku.

Na jižním Plzeňsku na silnicích leží místy vrstva rozbředlého sněhu, informuje Ředitelství silnic a dálnic. V kraji se stalo také několik dopravních nehod, obešly se většinou s lehkým zraněním.

Na Vysočině už první významnější sněžení zkomplikovalo dopravu. Silnice jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Sněžit začalo okolo 03:00 na Pelhřimovsku a sněhové přeháňky se postupně posouvají napříč celou Vysočinou.

Jen na Vysočině 25 nehod

Na kluzkou vozovku a sníh na dálnici D1 mezi 50. a 120. kilometrem upozorňuje řidiče i státní Ředitelství silnic a dálnic. Od ranních šesti do devíti hodin vyjížděli policisté v kraji Vysočina k šetření 25 dopravních nehod, které se naštěstí obešly bez vážnějších následků. Pět osob se při ranních nehodách lehce zranilo.

V Královéhradeckém kraji se kvůli sněžení stalo mezi 6. a 8. hodinou celkem 19 nehod. „V naprosté většině řidiči dostali smyk,“ uvedla mluvčí hradecké policie Lucie Konečná.

Na dálnici D7 u Buštěhradu na Kladensku boural kamion, dálnice je ve směru na Chomutov uzavřená. Řidič nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky, nikdo nebyl zraněn, řekla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Událost byla hlášena kolem 8:30 na devátém kilometru ve směru na Chomutov. „Návěs tam leží přes celou dálnici, směr na Slaný je uzavřený,“ uvedla mluvčí.

Obdobná je situace na jihu Moravy, kde začal v noci na čtvrtek padat první sníh nadcházející zimy. Silničáři hlavní jihomoravské tahy prosolují, na několika místech se utvořilo náledí. Ledovka uvěznila kamiony například u obce Žarošice na pomezí Hodonínska a Vyškovska. U Znojma se srazila čtyři osobní auta, nehoda je se zraněním a brání plynulému provozu v místě.

U obce Drnholec na Břeclavsku se dokonce jedno auto převrátilo na střechu, na místo jedou složky záchranného systému. A dva kamiony se srazily na dálnici D1 na 175. kilometru ve směru na Brno. Neprůjezdný je odstavný pruh.

Problémy hlásí i střední Čechy

Problémy hlásí linky Pražské integrované dopravy na tratích ve středních Čechách. Nejhorší situace je podle Ropidu na Štěchovicku, v okolí Jílového u Prahy a na Černošicku. Sněžení bylo ráno hlášeno například i na Pražském okruhu nebo dálnicích D1 a D11. Řidiči by tam měli počítat s horší viditelností.

Ujetá vrstva sněhu ráno ležela na silnicích v Krkonoších a v Orlických horách, na Rychnovsku byl na cestách rozbředlý sníh. Hlavní silniční tahy v nižších polohách kraje byly ráno po chemickém ošetření mokré. 

Na západě Čech se očekává sněžení jen ojediněle, převážně během odpoledne. Večer budou v Čechách srážky ustávat a i oblačnost se protrhne. S mrznoucími srážkami hlavně na východě území musíme počítat ještě během noci na pátek, varují meteorologové.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Při balení na hory pozor. Neupevněné lyže v autě vás mohou ošklivě pořezat

Taky takhle vypadá vaše auto, když vyrážíte třeba na hory? Všechny předměty musí být ve vozidle umístěny tak, aby neomezovaly a neohrožovaly nejen spolujezdce,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt