*

Spolujezdec nepřežil nehodu. Nebyl připoutaný a vypadl z auta - Březí


Dne:21.11.2018 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Plzeň | Rating šoku: 4

Region: Plzeňský kraj

Město: Plzeň

Místo: Březí

Datum nehody: 20.11.2018, další nehody ze dne 20.11.2018, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Pětadvacetiletý řidič z dosud neznámého důvodu přejel v úterý večer na Domažlicku do protisměru a převrátil automobil několikrát přes střechu. On i jeho spolujedoucí utrpěli zranění, kterým spolujezdec o den později podlehl. Při kotrmelcích vypadl z auta, protože nebyl připoutaný bezpečnostím pásem. 

"Dne 20. listopadu 2018 ve 22:35 hodin došlo na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Horšovský Týn a Březí k dopravní nehodě," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. 

Pětadvacetiletý cizinec řídil osobní automobil Volkswagen Jetta a na rovném úseku směrem od Horšovského Týna na Březí z dosud neznámé příčiny přejel do protisměru a dále za levou krajnici, kde se v příkopu automobil několikrát převrátil přes střechu. Následně narazil do japonských topolů, kde zůstal na střeše.

"Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, který byl převezen do Fakultní nemocnice Plzeň. Dále došlo k těžkému zranění pětatřicetiletého spolujedoucího, který nebyl za jízdy řádně připoután bezpečnostním pásem, při dopravní nehodě vypadl z automobilu a zůstal zaklíněný pod automobilem," uvedla mluvčí policie.

Těžce zraněný muž byl také převezen do Fakultní nemocnice v Plzni, kde ovšem ve středu ráno svým zraněním podlehl. Podle statistik není připoutaný každý druhý spolujezdec, který zahyne při dopravní nehodě (více o bezpečnostních pásech najdete zde).

Dechová zkouška u řidiče nemohla být vzhledem k jeho zranění provedena, byl proto nařízen odběr krve. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Galerie - Spolujezdec nepřežil nehodu. Nebyl připoutaný a vypadl z auta - Březí

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Únava způsobuje více nehod než opilost

Víte, že únava řidiče způsobuje mnohem více nehod než opilost. Odborníci na dopravní nehody zkoumáním zjistili, že pravděpodobnost smrtelné nehody v noci…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt