Řidič, který odjel od nehody v Adršpachu, zabil autem už dříve seniorku


Dne:26.08.2022 | autor: Monika Vojáčková | Rating šoku: 3

Řidič, který odjel od nehody v Adršpachu, zabil autem už dříve seniorku

Řidič, který je obviněn kvůli tragické nehodě v Adršpachu, při které zemřeli dva chodci, byl už v minulosti za podobný čin odsouzen. Srazil totiž při couvání seniorku, která na následky vážných zranění zemřela v nemocnici.

K tragické nehodě došlo v pondělí večer v Adršpachu. Řidič tam srazil dva chodce a od nehody ujel. Těžce zraněné muže objevila na silnici až policejní hlídka. Jeden z mužů na místě zraněním podlehl, druhého se pokoušeli policisté resuscitovat. Při leteckém transportu do nemocnice však také zemřel.

Zemřel ředitel a obchodní ředitel šumavské firmy s outdoorovým oblečením High Point. Oba se chystali se na Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují a v Adršpachu byli ubytovaní.

Autem zabil už v minulosti

Řidič odstavil vozidlo na odlehlém místě, ale policisté ho během noci vypátrali. Nyní vyplulo na povrch, že osmatřicetiletý muž byl odsouzen za podobnou nehodu již v minulosti. Před pěti lety podle informací TV Nova srazil při couvání seniorku, která po 13 dnech v nemocnici zemřela.

Recidivista se k činu přiznal a čeká na soud ve vazbě. Čelí obviněn z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což mu hrozí až 5 let za mřížemi. 

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Rozdíl v rychlosti 10 km/h je ve městě osudový

Víte, že rozdíl v brzdné dráze u osobního auta jedoucího 50 a 60 km/h je 9 metrů, tedy více než délka dvou obvykle širokých přechodů pro chodce. V praxi to…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt