Seniorka se otáčela na dálnici. Vzpomněla si, že nemá dálniční známku - D6


Dne:24.11.2023 | autor: Monika Vojáčková | Střední Čechy | Rating šoku: 2

Region: Středočeský kraj

Město: Střední Čechy

Místo: D6

Datum nehody: 18.11.2023, další nehody ze dne 18.11.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

VIDEO: Drama na D6. Seniorka se na dálnici otáčela kvůli známce - D6

Neuvěřitelné štěstí měly všechny posádky vozidel na Kladensku, které se stačily řidičce otáčející se na dálnici vyhnout. K nebezpečnému manévru došlo minulou sobotu před 11. hodinou dopoledne na dálnici D6 ve směru na Prahu. 

"Oznámení o otáčení se do protisměru včetně videozáznamu z palubní kamery přijali kladenští dopravní policisté v den události od jednoho z poškozených, který měl co dělat, aby dobrzdil a do otáčejícího se auta nenarazil, a tím nedošlo k dopravní nehodě s tragickými následky," uvedla mluvčí policie Michaela Richterová.

Dopravní policisté na základě oznámení a zhlédnutí videozáznamu zjistili totožnosti všech zúčastněných, a to jak poškozených, tak i podezřelé řidičky. Devětasedmdesátiletá žena uvedla, že nechtěně sjela u Unhoště na nájezd na dálnici D6 ve směru na Prahu, kde si v tu chvíli uvědomila, že nemá dálniční známku, tudíž nemůže dál v jízdě pokračovat.

"V ten moment pak zastavila na krajnici a čekala na vhodný čas, kdy nepojedou žádná vozidla a ona by se mohla otočit a pokračovat zpátky z dálnice na sjezd na Unhošť. Nicméně seniorka se začala na dálnici pomalu otáčet do protisměru v době, kdy jela další vozidla, z nichž jeden řidič byl donucen vlivem jejího manévru prudce brzdit, aby do ní nenarazil a další dva doslova propluli mezi autem seniorky a řidičem, který v tu chvíli na místě zastavil," popsala dramatické chvíle mluvčí policie.

Celou věc v současné době policisté prověřují pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti, avšak v této souvislosti se obracejí na svědky a další poškozené.

"V případě, že jste byli svědky této události nebo jste byli při jízdě ohroženi manévrem seniorky, kontaktujte policisty na telefonním čísle 974 873 250/259. Využít můžete také linku tísňového volání 158," prosí policisté.
 

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

VIDEO: Nejsme ve válce, musíme to všichni přežít!

"Letní prázdniny jsou každoročně nejrizikovějším obdobím z pohledu bezpečnosti na silnicích. Vzhledem k intenzivní výstavbě a opravám na silniční síti se BESIP…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies