Senior jel po silnici I/35 v protisměru. On ani protijedoucí řidička nepřežili - Stráž nad Nisou


Dne:20.10.2022 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Liberec | Rating šoku: 3

Dvaasedmdesátiletý řidič jel ve středu okolo 6:30 po rychlostní silnici I/35 od Liberce na Stráž nad Nisou v nesprávném jízdním pruhu v protisměru a srazil se s řidičkou Nissanu. Oba těžkým zraněním podlehli po převozu do nemocnice.

Policisté zatím neví, proč senior jel v Dacii po čtyřproudé silnici v protisměru. V té době dvaašedesátiletá řidička Nissanu, která projížděla od Stráže nad Nisou na Liberec, předjížděla kamion. Když si při předjíždění najela ze svého pravého do levého rychlejšího jízdního pruhu, střetla se čelně se zmíněnou Dacií, kterou tu rozhodně nemohla čekat.

"Náraz Nissan ještě následně odhodil na předjížděný kamion. Oba řidiči utrpěli při kolizi těžké zranění a zdravotníci zdravotnické záchranné služby je v kritickém stavu transportovali do liberecké nemocnice, kde svým zraněním o několik hodin později podlehli," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

"Kamerové záznamy nám ukázaly, že se Dacia pohybovala v protisměru už v době, když projížděla kolem benzinové čerpací stanice Shell. Kdy, kde a proč si do něj řidič najel, zatím nevíme," dodala mluvčí policie.

Všechny okolnosti této tragické dopravní události zjišťuje služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru Policie ČR.

Galerie - Senior jel po silnici I/35 v protisměru. On ani protijedoucí řidička nepřežili - Stráž nad Nisou

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Tři zásadní pravidla za volantem, pokud dostanete smyk

Obecně lze použít 3 pravidla: nebrzdit, vyšlápnout spojku a vyrovnávat jízdu volantem. "Je ale také dobré vědět, jaký náhon vozidlo má. Jiný smyk dostane…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt