*

Samotný řidič v autě roušku nepotřebuje, otočil ministr zdravotnictví


Dne:02.04.2020 | autor: Monika Vojáčková

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: MZČR

Samotný řidič v autě roušku nepotřebuje, otočil ministr zdravotnictví

Nouzový stav kvůli pandemii koronaviru nás nutí být více doma a do auta sedáme jen cestou do práce či na nákupy (díky čemuž je také méně nehod). Ministr zdravotnictví nejdříve trval na tom, že roušku musíme mít na veřejnosti vždy, tedy i v autě. To už ale neplatí, řidiči dostali výjimku.

"Pokud jsme v autě sami, není nasazená rouška z hlediska ochrany zdraví nutná a navíc může znesnadňovat plné soustředění se na jízdu. Ochranu nosu a úst však musíme mít s sebou a připravenou pro případ komunikace s jinými osobami," upřesňuje BESIP.

Kromě řidičů v autech dostali výjimku i děti do dvou let, ty také nemusí nosit pokrývku úst a nosu mimo bydliště.

"Na základě jednání vlády vydalo Ministerstvo zdravotnictví s účinností od 31. března 2020 mimořádné opatření, kterým se stanovují výjimky z dosud platného krizové opatření schváleného vládou. Děti do dvou let věku a řidiči motorových vozidel, kteří jsou sami v uzavřeném vozidle, nově nemusí mít pokrývku úst a nosu. Pro ostatní nadále platí povinné nošení ochranných prostředků dýchacích cest v místech mimo bydliště. Takovou ochranou je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének," uvedlo Ministerstvo zdravotnictví.

„Shodli jsme se, že roušky či podobná zábrana úst a nosu může velmi malým dětem znesnadňovat dýchání, proto jsme stanovili výjimku pro děti do dvou let. Také není nutné, aby řidiči, kteří jsou sami v uzavřeném vozidle, kdy nehrozí přenos šířením kapének na jinou osobu, měli nutně roušku,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nebezpečí únavy: Ospalý řidič reaguje podobně jako podnapilý!

Ospalost zpomaluje reakce, snižuje vnímavost a zhoršuje rozhodovací schopnosti, a to obdobně jako alkohol. Velmi ospalí lidé se ve skutečnosti chovají velmi…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt