Řidička vypila dvě lahve vína a dvakrát bourala, i přímo před policisty


Dne:13.03.2024 | autor: Monika Vojáčková | Pardubice | Rating šoku: 1

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Datum nehody: 8.3.2024, další nehody ze dne 8.3.2024, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

Přímo před zraky policistů se řidička neudržela v jízdním pruhu a narazila do obrubníku. Následně se ukázalo, že to nebylo během její noční jízdy Pardubicemi poprvé.

"V pátek 8. března 2024 před půl jednou hodinou ráno si policisté všimli vozidla zn. Škoda Citigo v ulici na Drážce, které přímo před nimi narazilo do vyvýšeného obrubníku, poškodilo si přední kolo a ztratilo poklici," uvedla mluvčí policie Andrea Muzikantová.

Řidička ale nezastavila a pokračovala dále v jízdě. To byl signál pro policisty, kteří se ji rozhodli zkontrolovat. Provedenou kontrolou policisté z oddělení hlídkové služby zjistili, že za volantem sedí 46letá žena, ze které byl silně cítit alkohol. Nejdříve požití alkoholu před jízdou tajila, ale dlouho jí to nevydrželo. Domněnku policistů potvrdila pozitivní dechová zkouška s hodnotou 2,07 promile alkoholu.

Policisté dále zjistili, že vozidlo kromě pravého kola mělo poškozenou i přední část. Řidička se přiznala, že v Kotkově ulici způsobila dopravní nehodu a z místa ujela. I tam se totiž neudržela v jízdním pruhu, měla najet přes vyvýšený obrubník na travnatou část a při návratu zpět přejela šíři vozovky k levému okraji, kde narazila do zaparkovaného vozidla zn. Opel Astra. Šetřením se ukázalo, že vlivem nárazu došlo ještě k poškození druhého, za ním stojícího vozidla zn. Škoda Octavia. Škoda na obou zaparkovaných vozidlech byla odhadnuta na 25 tisíc korun.

"Řidičský průkaz řidičce kolegové na místě zadrželi. Případ si převzali kolegové z dopravních nehod a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla mluvčí.

V případě pravomocného odsouzení řidičce hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců až na tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Už máte přezuto? Povinnost zimních pneu začíná dnes

Pneuservisy jsou otevřeny i v době epidemických omezení, přezujte zimní pneumatiky na vašich autech včas. "Již při poklesu teplot pod plus sedm stupňů je…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies