Řidička v Ostravě srazila tříletou dívku, ta v nemocnici zemřela - Michálkovice


Dne:07.09.2022 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Ostrava | Rating šoku: 3

K tragické nehodě došlo v úterý navečer na ulici Československé armády v Ostravě Michálkovicích. Dívenka nejspíše nečekaně vstoupila do silnice přímo pod projíždějící auto. Utrpěla vážná zranění, kterým v nemocnici později podlehla.

"Z předběžně zjištěných informacích vyplývá, že nezletilá dívka r. 2019 měla z chodníku z nenadání vstoupit do vozovky, kde ve směru od ulice Kasalického k ulici Tvrdého jela řidička s osobním vozidlem značky Volvo, čímž došlo k jejímu sražení," uvedla k nehodě mluvčí policie Eva Michalíková.

Ani ne tříletá dívenka byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí a nedýchala. Zasahující lékař zjistil závažná poranění hrudníku a břicha, vyloučit nebylo možno ani další zranění.

"Posádky ihned započaly s poskytováním přednemocniční neodkladné péče – zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstup do kostní dřeně a zahájily podávání léků. Přes veškerou snahu se stav dítěte rychle zhoršoval, až došlo k selhání krevního oběhu. Zahájená resuscitace byla přechodně úspěšná a podařilo se obnovit srdeční činnost. Během transportu však opětovně nastala zástava a týmy musely znovu provádět nepřímou srdeční masáž. Pacientka byla předána zdravotníkům urgentního příjmu FN Ostrava v kritickém stavu,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Policisté hledají svědky nehody

Kriminalisté se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě.

"V době dopravní nehody místem projížděl trolejbus číslo 104, jehož cestující by mohli svým svědectvím přispět k objasnění okolností nehody. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme," dodala mluvčí policie.

Galerie - Řidička v Ostravě srazila tříletou dívku, ta v nemocnici těžkým zraněním podlehla - Michálkovice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Malé ohýnky jsou rizikovější: Pravidla pro bezpečné pálení čarodějnic

"Malé ohýnky často představují větší riziko než ty velké, které organizovaně pořádají obce nebo spolky. Je to hlavně proto, že velká vatra, která doprovází…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt