Řidička v Ostravě srazila tříletou dívku, ta v nemocnici zemřela - Michálkovice


Dne:07.09.2022 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Ostrava | Rating šoku: 3

K tragické nehodě došlo v úterý navečer na ulici Československé armády v Ostravě Michálkovicích. Dívenka nejspíše nečekaně vstoupila do silnice přímo pod projíždějící auto. Utrpěla vážná zranění, kterým v nemocnici později podlehla.

"Z předběžně zjištěných informacích vyplývá, že nezletilá dívka r. 2019 měla z chodníku z nenadání vstoupit do vozovky, kde ve směru od ulice Kasalického k ulici Tvrdého jela řidička s osobním vozidlem značky Volvo, čímž došlo k jejímu sražení," uvedla k nehodě mluvčí policie Eva Michalíková.

Ani ne tříletá dívenka byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí a nedýchala. Zasahující lékař zjistil závažná poranění hrudníku a břicha, vyloučit nebylo možno ani další zranění.

"Posádky ihned započaly s poskytováním přednemocniční neodkladné péče – zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstup do kostní dřeně a zahájily podávání léků. Přes veškerou snahu se stav dítěte rychle zhoršoval, až došlo k selhání krevního oběhu. Zahájená resuscitace byla přechodně úspěšná a podařilo se obnovit srdeční činnost. Během transportu však opětovně nastala zástava a týmy musely znovu provádět nepřímou srdeční masáž. Pacientka byla předána zdravotníkům urgentního příjmu FN Ostrava v kritickém stavu,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Policisté hledají svědky nehody

Kriminalisté se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě.

"V době dopravní nehody místem projížděl trolejbus číslo 104, jehož cestující by mohli svým svědectvím přispět k objasnění okolností nehody. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme," dodala mluvčí policie.

Galerie - Řidička v Ostravě srazila tříletou dívku, ta v nemocnici těžkým zraněním podlehla - Michálkovice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

VIDEO: Nejsme ve válce, musíme to všichni přežít!

"Letní prázdniny jsou každoročně nejrizikovějším obdobím z pohledu bezpečnosti na silnicích. Vzhledem k intenzivní výstavbě a opravám na silniční síti se BESIP…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt