Řidička superbu srazila motorkáře a aniž by mu pomohla, od nehody ujela - Kolešov


Dne:08.09.2021 | autor: Monika Vojáčková | Střední Čechy | Rating šoku: 3

Region: Středočeský kraj

Město: Střední Čechy

Místo: Kolešov

Datum nehody: 4.9.2021, další nehody ze dne 4.9.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Řidička superbu srazila motorkáře a aniž by mu pomohla, od nehody ujela - Kolešov

V sobotu krátce po osmé hodině ranní vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému k vážné dopravní nehodě v katastru obce Kolešov na Rakovnicku. Řidička Superbu tam nedala přednost motorkáři, vážně zraněnému muži neposkytla pomoc a z místa nehody odjela. Hrozí jí až pět let vězení.

K dopravní nehodě došlo pravděpodobně tak, že 56letá řidička osobního vozidla Škoda Superb jela po vedlejší silnici třetí třídy ve směru od Kolešova na Karlovy Vary, přičemž na křižovatce se silnicí I. třídy č. 6, takzvanou „karlovarkou“, kde je dopravní značení „Stůj, dej přednost v jízdě“, odbočovala a vjížděla doleva. Ovšem z pravé strany po hlavní silnici přijížděl jednašedesátiletý řidič na motocyklu Yamaha, kterému nedala přednost.

"Motocyklista začal prudce brzdit, aby zabránil střetu, avšak bohužel při brždění spadl se strojem na komunikaci, poté narazil do zadní části Superbu a nakonec byl vlivem nárazu odhozen do příkopu," popsala nehodu mluvčí policie Michaela Richterová.

Motorkář utrpěl těžké zranění a musel být vrtulníkem transportován do jedné z pražských nemocnic. Řidička na místě dopravní nehody nezastavila, takže neposkytla pomoc zraněnému muži a odjela směrem do Prahy. Šetřením policisté zjistili totožnost řidičky a posléze v místě jejího bydliště ohledali i poškozené vozidlo.

"V současné době je šestapadesátiletá žena podezřelá ze dvou trestných činů, a to z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což jí v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody až na pět let," uvedla mluvčí policie.

Veškerými okolnostmi se zabývají rakovničtí kriminalisté.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak pomoci zraněným při nehodě, abychom sami nepřišli k úrazu?

S osvětou se snaží pomáhat tvůrci kampaně Ty to zvládneš, která ukazuje, jak se na silnici v krizové situaci správně chovat. Každý, kdo přijíždí k nehodě,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt