Řidička najela na dálnici do protisměru, o radu si zavolala na policii - D46


Dne:19.01.2024 | autor: Monika Vojáčková | Olomouc | Rating šoku: 2

Region: Olomoucký kraj

Město: Olomouc

Místo: D46

Datum nehody: 17.1.2024, další nehody ze dne 17.1.2024, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Řidička najela na dálnici do protisměru, o radu si zavolala na policii - D46

Řidička na Prostějovsku najela na dálnici D46 v protisměru. Když si to uvědomila, zavolala na policii o radu. Policisté jí pomohli otočit a na místě jí dali pokutu ve výši 4 500 korun.

V úterý, krátce před třináctou hodinou, přijali policisté na lince 158 oznámení o jízdě osobního vozidla v Prostějově na dálnici D46, které jelo v protisměru směrem na Vyškov.

"Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky. Mimo několika volajících řidičů o jízdě vozidla v protisměru, zavolala také na tísňovou linku i spolujezdkyně řidičky, která omylem najela do protisměru na 26. kilometru. Řidička si hned po nájezdu na dálnici uvědomila, že jede v protisměru a zavolala na policii o radu," uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.

Operační důstojník řidičku navedl, aby odstavila auto na krajnici, a aby z něj všichni vystoupili do bezpečného prostoru za svodidla a počkali na policisty. Ti přijeli během okamžiku. Nechali řidičku vůz otočit a sjet z dálnice. Poté ji podrobili dopravní kontrole.

"Žena nebyla pod vlivem alkoholu, ani pod vlivem jiné návykové látky. Uvedla, že špatně odbočila a omylem vjela do protisměru na dálnici. Policisté čtyřicetileté řidičce z Blanska na místě udělili příkazem pokutu ve výši 4 500 korun," doplnil Hejtman.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Ve středu pozor na ledovku! Nepodceňujte varování meteorologů

"Při mrznoucím dešti se na některých místech bude tvořit ledovka!" upozorňují meteorologové. V platnosti bude výstraha Českého hydrometeorologického ústavu od…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies