Řidič pod vlivem drog opakovaně ujížděl policistům a boural jejich auta - Havířov


Dne:29.12.2023 | autor: Monika Vojáčková | Ostrava | Rating šoku: 2

Region: Moravskoslezský kraj

Město: Ostrava

Místo: Havířov

Datum nehody: 18.12.2023, další nehody ze dne 18.12.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Řidič pod vlivem drog opakovaně ujížděl policistům a boural jejich auta - Havířov

Platný zákaz řízení, ujíždění, honičky nabourání policejních vozů, drogy. Tolik prohřešků má na svědomí řidič z Karvinska, který měl zakázáno řídit, a přesto ho policisté hned třikrát za jediný týden za volantem přistihli. Již dříve jim pod vlivem drog ujížděl a naboural policejní auta. 

"Ve dvou případech nereagoval na jejich výzvy k zastavení a s vozidlem ujížděl. Při tom naboural jak civilní automobily, tak služební auto policistů i strážníků městské policie. Jednou se s ním ve vozidle dokonce nacházelo nezletilé dítě," uvedla mluvčí policie Pavla Procházková.

Ve středu 13. prosince zastavili policisté v Havířově-Šumbarku sedmatřicetiletého řidiče osobního vozidla značky Ford, kterého vyzvali k předložení potřebných dokladů. Ten měl však doložit pouze „papíry k autu“.

"Následnou lustrací bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení. Když policistům u výslechu sdělil, že svého jednání lituje a vozidlo již řídit nebude, nikdo netušil, že bude v trestné činnosti nejen pokračovat, ale že se bude také stupňovat její závažnost," sdělila mluvčí policie.

Zdrogovaný ujížděl a boural

Jen o dva dny později, přibližně hodinu po půlnoci z pátku na sobotu 16. prosince chtěli téhož řidiče ve stejném vozidle zkontrolovat policisté z Orlové. Tentokrát ale na jejich výzvy nereagoval a začal ujíždět do Petřvaldu, Rychvaldu, Dolní Lutyně a následně zpět do Orlové. Tady pak byl po své zběsilé jízdě orlovskými a bohumínskými policisty zastaven a zadržen. Překvapením pro strážce zákona nebyl jen „stále platný“ zákaz řízení, ale také pozitivní test na drogy a nezletilá osoba mezi spolucestujícími.

Prozatím poslední setkání s tímto řidičem a vozidlem čekalo na strážníky Městské policie Bohumín, policisty karvinského oddělení hlídkové služby a dopravního inspektorátu, a to v pondělí 18. prosince zhruba hodinu a půl před půlnocí v Dolní Lutyni. Strážníci městské policie se rozhodli vozidlo zastavit, protože mu nesvítilo osvětlení zadní registrační značky. Řidič opět začal ujíždět, přičemž ve slepé ulici se s vozidlem otáčel a narazil do přední části vozidla strážníků. Jelikož už byla na místě i hlídka policistů z hlídkové služby, podezřelého opět zadrželi, opět mu sdělili, že má platný zákaz řízení motorových vozidel a opět byl převezen na policejní služebnu k výslechu.

"Zde mu bylo již potřetí v průběhu sedmi dnů sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Muž se ke všem činům doznal. Navíc také uvedl, že je viníkem dopravní nehody z konce listopadu, kdy měl ujíždět opět pod vlivem drog, jak sám přiznal, policejní hlídce z Karviné. Přestože se mu podařilo ujet, stihl nabourat nejen vozidlo policistů, ale také dva civilní automobily. Prozatím je muž stíhán na svobodě," uvedla mluvčí policie.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Řidiči s praxí do 5 let jsou nejrizikovější

Víte, že nejčastějším viníkem dopravních nehod jsou řidiči s praxí do 5 let? Například v roce 2013 zavinili na českých silnicích 29% všech dopravních nehod,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies