*

Řidič na Václaváku odmítal řešit přestupek, strážníkovi přejel nohu a odvezl ho na kapotě


Dne:02.07.2019 | autor: Monika Vojáčková | Rating šoku: 1

Na kapotě jedoucího automobilu skončil pražský strážník, který chtěl řešit přestupek nedovoleného stání v křižovatce. Agresivní devětadvacetiletý řidič do něj ale najel a ignoroval všechny zákonné výzvy, navíc mu přejel nárt nohy. Skončil v rukou policie.

V pondělí, krátce po 13. hodině, řešil strážník z Prahy 1 vozidlo, které stálo zaparkované v křižovatce u Václavského náměstí bez přítomnosti řidiče. V jeden okamžik k němu přistoupili turisté a žádali ho o radu. Odvedené pozornosti strážníka využil muž, který přišel k vozidlu, usedl do něj a zamkl se.

"Strážník k němu okamžitě přistoupil a vyzval ho k prokázání totožnosti. Řidič zákonnou výzvu ignoroval a nastartoval svůj vůz. Při couvání přejel zakročujícímu strážníkovi nárt nohy. Strážník se i přes způsobenou bolest snažil vozidlu zabránit v další jízdě a opakovaně vyzýval řidiče k zastavení. Ten se však opět rozjel směrem dopředu, kdy strážníka nabral na přední kapotu automobilu," popsala incident mluvčí pražské městské policie Michaela Teplá.

Během několika vteřin urazilo vozidlo poměrně vysokou rychlostí desítky metrů. Devětadvacetiletý řidič zastavil až ve vedlejší ulici Krakovská.

"Vzhledem k podezření z trestného činu si celý případ na místě převzala Policie České republiky. Strážník po ošetření v nemocnici celou směnu dosloužil a pracovní neschopnost u něj nenastala," dodala mluvčí.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Rozdíl v rychlosti 10 km/h je ve městě osudový

Víte, že rozdíl v brzdné dráze u osobního auta jedoucího 50 a 60 km/h je 9 metrů, tedy více než délka dvou obvykle širokých přechodů pro chodce. V praxi to…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt