Cizinec v Porsche se řítil po dálnici D6 rychlostí 218 kilometrů v hodině - D6


Dne:21.06.2024 | autor: Monika Vojáčková | Karlovy Vary | Rating šoku: 2

Region: Karlovarský kraj

Město: Karlovy Vary

Místo: D6

Datum nehody: 14.6.2024, další nehody ze dne 14.6.2024, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Cizinec v Porsche se řítil po dálnici D6 rychlostí 218 kilometrů v hodině - D6

Po dálnici se řidič porsche řítil rychlostí 218 kilometrů v hodině. Šestatřicetiletý cizinec policistům řekl, že ho překročení povolené rychlosti mrzí a jednalo se o chvilkovou nepozornost, kdy nesledoval tachometr ve vozidle. Jaká mu hrozí pokuta?

Minulý pátek měřili policisté z dálničního oddělení Lubenec Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje na silnici I/6 rychlost. Poblíž čerpací stanice u Odravy na Chebsku si policisté všimli vozidla značky Porsche, jehož řidič nejdříve v připojovacím pruhu s vozidlem téměř zastavil, následně se prudce rozjel a pokračoval směrem na Cheb.

"Hlídka se za automobilem okamžitě vydala. Vozidlo značky Porsche jelo po pozemní komunikaci i rychlostí 218 km/h a výrazně tak překročilo povolenou rychlost. Policisté proto osobní automobil předepsaným způsobem zastavili. Poté řidiče automobilu vyzvali k předložení dokladů předepsaných k provozu a řízení motorového vozidla," popsal situaci mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Lustrací byl řidič vozidla značky Porsche ztotožněn jako šestatřicetiletý cizinec, který policistům uvedl, že ho překročení povolené rychlosti mrzí a jednalo se o chvilkovou nepozornost, kdy nesledoval tachometr ve vozidle.

Cizinec se zároveň podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem.

Policisté s řidičem, kterému byl zadržen řidičský průkaz, sepsali oznámení o přestupku, které bude oznámeno odpovědnému správnímu orgánu k projednání. Ten může řidiči uložit sankci 7 až 25 tisíc korun a zákaz řízení na délku 6 až 18 měsíců.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Tvorba ledu na mostech a silnicích

Věděli jste, že se v zimě tvoří led na mostech dřív než je tomu na silnici? Čím to je? Na mosty ze všech stran působí chladnější vzduch a dříve tak…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies