Řidič popírající Českou republiku měl falešnou SPZ i doklady - Vysoké Mýto


Dne:05.03.2024 | autor: Monika Vojáčková | Pardubice | Rating šoku: 1

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Místo: Vysoké Mýto

Datum nehody: 29.2.2024, další nehody ze dne 29.2.2024, dopravní nehody dnes

Řidič popírající Českou republiku měl falešnou SPZ i doklady - Vysoké Mýto

Strážníci Městské policie Vysoké Mýto zastavili vozidlo s podivnou cedulkou namísto registrační značky. Řidič patřící k náboženskému hnutí Novija Gána Sepata, které popírá existenci České republiky a neuzná doklady vydané Českou republikou, předložil ke kontrole plastové kartičky se svou novou identitou a dokladem k vozidlu.

Kontrolované vozidlo zastavili strážníci ve čtvrtek 29. února 2024 v odpoledních hodinách na ulici Choceňská ve Vysokém Mýtě.

"Vzhledem k tomu, že řidič nespolupracoval a hlídce se nepodařilo na místě ověřit jeho totožnost, byl k jejímu zjištění předveden na Policii ČR," uvedla mluvčí městské policie.

Zde se podařilo ve večerních hodinách zjistit, že se jedná o devětatřicetiletého muže ze Slovenska. Po provedených úkonech ze strany strážníků byl následně propuštěn.

Řidič patří k náboženskému hnutí Novija Gána Sepata, které popírá existenci České republiky a neuzná doklady vydané Českou republikou. Policistům předložil jen plastové kartičky se svou novou identitou a dokladem k vozidlu.

Ve správním řízení mu v případě prokázání viny hrozí pokuta do výše 10 tisíc korun a zákaz řízení od 6 do 18 měsíců. Navíc za neuposlechnutí výzvy úřední osoby mu hrozí další pokuta do výše 10 tisíc korun.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nehoda dvou cyklistek skončila zraněním. Jaké zásady dodržovat na kole?

"Podle prvotních informací se jednašedesátiletá cyklistka zřejmě plně nevěnovala řízení svého kola a přední částí narazila do cyklistky, která právě…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies