Řidič dodávky vjel pod vlak, zranil se on i převážená kráva - Dobřany


Dne:19.08.2022 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Plzeň | Rating šoku: 2

Region: Plzeňský kraj

Město: Plzeň

Místo: Dobřany

Datum nehody: 19.8.2022, další nehody ze dne 19.8.2022, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník Policie

Ve čtvrtek v 8:30 došlo k dopravní nehodě na železničním přejezdu mezi obcemi Šlovice a Dobřany na Plzeňsku. Řidič dodávky tam vjel na přejezd a střetl se s projíždějícím vlakem. Skončil v nemocnici a kráva, kterou vezl na vozíku, musela být utracena.

Řidič (ročník 1976) vozidla tovární značky Mercedes Vito jel ve směru od Šlovic na Dobřany a zřejmě i přesto, že byl v provozu zabezpečovací systém železničního přejezdu (světelný i zvukový), vjel přímo pod projíždějící osobní vlak od Klatov.

Došlo ke střetu a vozidlo skončilo několik metrů za železničním přejezdem. Řidič vozidla utrpěl zranění a byl převezen k lékařskému ošetření. Za vozidlem byl připojen přípojný vozík, kde byl přepravován jeden kus skotu. Kráva byla při nehodě vážně zraněna a přivolaný veterinář rozhodl o jejím utracení. 

Ve vlaku cestovalo celkem sedm osob, které vyvázly bez zranění. U strojvedoucího vlaku byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou a u řidiče vozidla byl nařízen odběr krve.

Komunikace mezi obcemi Šlovice a Dobřany, a taktéž železniční trať, byly v době šetření nehody uzavřeny. Přesnou příčinou a veškerými okolnostmi dopravní nehody se zabývají kriminalisté z územního odboru Plzeň - venkov.


 

Galerie - Řidič dodávky vjel pod vlak, zranil se on i převážená kráva - Dobřany

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Umíte používat mlhovky? Buďte vidět, ale neoslňujte ostatní řidiče

Podle zákona jsou řidiči povinni zapnout mlhovky vždy, když je mlha, hustě sněží či prší. Jenže zadní mlhovky, aby prosvítily mlhu, jsou velmi silné. Takže…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt