Řidič dodávky vjel pod vlak, zranil se on i převážená kráva - Dobřany


Dne:19.08.2022 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Plzeň | Rating šoku: 2

Region: Plzeňský kraj

Město: Plzeň

Místo: Dobřany

Datum nehody: 19.8.2022, další nehody ze dne 19.8.2022, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník Policie

Ve čtvrtek v 8:30 došlo k dopravní nehodě na železničním přejezdu mezi obcemi Šlovice a Dobřany na Plzeňsku. Řidič dodávky tam vjel na přejezd a střetl se s projíždějícím vlakem. Skončil v nemocnici a kráva, kterou vezl na vozíku, musela být utracena.

Řidič (ročník 1976) vozidla tovární značky Mercedes Vito jel ve směru od Šlovic na Dobřany a zřejmě i přesto, že byl v provozu zabezpečovací systém železničního přejezdu (světelný i zvukový), vjel přímo pod projíždějící osobní vlak od Klatov.

Došlo ke střetu a vozidlo skončilo několik metrů za železničním přejezdem. Řidič vozidla utrpěl zranění a byl převezen k lékařskému ošetření. Za vozidlem byl připojen přípojný vozík, kde byl přepravován jeden kus skotu. Kráva byla při nehodě vážně zraněna a přivolaný veterinář rozhodl o jejím utracení. 

Ve vlaku cestovalo celkem sedm osob, které vyvázly bez zranění. U strojvedoucího vlaku byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou a u řidiče vozidla byl nařízen odběr krve.

Komunikace mezi obcemi Šlovice a Dobřany, a taktéž železniční trať, byly v době šetření nehody uzavřeny. Přesnou příčinou a veškerými okolnostmi dopravní nehody se zabývají kriminalisté z územního odboru Plzeň - venkov.


 

Galerie - Řidič dodávky vjel pod vlak, zranil se on i převážená kráva - Dobřany

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Rozdíl v rychlosti 10 km/h je ve městě osudový

Víte, že rozdíl v brzdné dráze u osobního auta jedoucího 50 a 60 km/h je 9 metrů, tedy více než délka dvou obvykle širokých přechodů pro chodce. V praxi to…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt