*

Řidič autobusu za jízdy zkolaboval, 50 životů zachránil jeden z cestujících - Hodkovice


Dne:17.09.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Liberec | Rating šoku: 2

Region: Liberecký kraj

Město: Liberec

Místo: Hodkovice

Datum nehody: 16.9.2019, další nehody ze dne 16.9.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Krátce po pondělní sedmé hodině ranní si řidiči na silnici I/35 ve směru z Liberce na Prahu povšimli kličkujícího linkového autobusu. Řidič za jízdy zkolaboval, zatímco vezl na pět desítek pasažérů. Následky mohly být katastrofální - nebýt pohotové reakce jednoho z cestujících. 

"Na pondělní lince mezi Libercem a Prahou za volantem autobusu zkolaboval řidič. Jedoucí autobus se tak stal zcela neovladatelným, což vyústilo v dopravní nehodu. V plné rychlosti autobus naboural do pravých svodidel. Náraz do bariéry byl natolik silný, že vymrštil bezvládné řidičovo tělo na podlahu vozu," uvedl k nehodě před Hodkovicemi na Liberecku policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Rychlá a pohotová reakce jednoho z pasažérů, který okamžitě naskočil na řidičovo místo, zamezila zraněním cestujících a pravděpodobně zachránila jejich životy.

"Hrdina s chladnou hlavou dovezl autobus s přepravovanými osobami na nedalekou odstavnou plochu parkoviště, kde kolos odstavil. To už na místo směřovali záchranáři a policisté," dodal mluvčí policie.

Po neodkladných úkonech Zdravotnická záchranná služba převezla zraněného řidiče do nemocničního zařízení. Nikdo z cestujících nebyl zraněn. Příčiny a okolnosti vzniku nehodového děje jsou předmětem dalšího vyšetřování policistů z Dopravního inspektorátu. 

Galerie - Řidič autobusu za jízdy zkolaboval, 50 životů zachránil jeden z cestujících - Hodkovice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

VIDEO: Nejsme ve válce, musíme to všichni přežít!

"Letní prázdniny jsou každoročně nejrizikovějším obdobím z pohledu bezpečnosti na silnicích. Vzhledem k intenzivní výstavbě a opravám na silniční síti se BESIP…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt