*

Řidič autobusu, který vezl děti, nadýchal po kolizi 3 promile - Mitrovice


Dne:12.08.2019 | autor: Monika Vojáčková | České Budějovice | Rating šoku: 1

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Místo: Mitrovice

Datum nehody: 11.8.2019, další nehody ze dne 11.8.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Řidič autobusu, který vezl děti, nadýchal po kolizi 3 promile - Mitrovice

Za volant autobusu, ve kterém sedělo 16 dětí, si v neděli večer sedl muž s "trojkou" v dechu. Čekala ho trasa z Českých Budějovic do Pardubic. Na jeho silnou opilost se přišlo až po mnoha ujetých kilometrech, když u čerpací stanice naboural do osobního auta. Nikoho naštěstí nezranil.

"Krátce před půl osmou hodinou večerní dne 11. srpna 2019 byli policisté Dálničního oddělení Chotoviny přivoláni na parkoviště u benzinových čerpacích stanic v blízkosti severního ukončení dálnice D3 v katastru obce Mitrovice," uvedl mluvčí jihočeské policie Miroslav Doubek. 

Policisté vyjeli ke zdánlivě běžné kolizi mezi autobusem značky Iveco a osobním automobilem tovární značky Hyundai, kdy škoda na vozidlech byla odhadnuta na 60 tisíc korun.

"Zdánlivě banální událost však měla překvapující pokračování. Dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu u řidiče autobusu, který převážel skupinu šestnácti nezletilých dětí v doprovodu dvou dospělých osob z Českých Budějovic do Pardubic, policisté naměřili hodnotu 2,84 promile," uvedl policejní mluvčí.

Řidiči hrozí za ohrožení pod vlivem až 3 roky

I následující dechová zkouška u řidiče potvrdila velké množství alkoholu, ukázala dokonce hodnotu 3,04 promile. Policisté řidiči na místě odebrali řidičské oprávnění a další jízdu zakázali. Dopravní společnost okamžitě vyslala jiného řidiče.

Událost bude mít dohru před soudem. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu tak trest odnětí svobody až na dobu tří let. Případná další právní kvalifikace se bude odvíjet od výsledků dalšího šetření.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jaro je tu, ale zimní pneumatiky musíte mít až do konce března

"Obutí zimních pneumatik platí až do 31. března, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt