*

Řidič autobusu, který vezl děti, nadýchal po kolizi 3 promile - Mitrovice


Dne:12.08.2019 | autor: Monika Vojáčková | České Budějovice | Rating šoku: 1

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Místo: Mitrovice

Datum nehody: 11.8.2019, další nehody ze dne 11.8.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Řidič autobusu, který vezl děti, nadýchal po kolizi 3 promile - Mitrovice

Za volant autobusu, ve kterém sedělo 16 dětí, si v neděli večer sedl muž s "trojkou" v dechu. Čekala ho trasa z Českých Budějovic do Pardubic. Na jeho silnou opilost se přišlo až po mnoha ujetých kilometrech, když u čerpací stanice naboural do osobního auta. Nikoho naštěstí nezranil.

"Krátce před půl osmou hodinou večerní dne 11. srpna 2019 byli policisté Dálničního oddělení Chotoviny přivoláni na parkoviště u benzinových čerpacích stanic v blízkosti severního ukončení dálnice D3 v katastru obce Mitrovice," uvedl mluvčí jihočeské policie Miroslav Doubek. 

Policisté vyjeli ke zdánlivě běžné kolizi mezi autobusem značky Iveco a osobním automobilem tovární značky Hyundai, kdy škoda na vozidlech byla odhadnuta na 60 tisíc korun.

"Zdánlivě banální událost však měla překvapující pokračování. Dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu u řidiče autobusu, který převážel skupinu šestnácti nezletilých dětí v doprovodu dvou dospělých osob z Českých Budějovic do Pardubic, policisté naměřili hodnotu 2,84 promile," uvedl policejní mluvčí.

Řidiči hrozí za ohrožení pod vlivem až 3 roky

I následující dechová zkouška u řidiče potvrdila velké množství alkoholu, ukázala dokonce hodnotu 3,04 promile. Policisté řidiči na místě odebrali řidičské oprávnění a další jízdu zakázali. Dopravní společnost okamžitě vyslala jiného řidiče.

Událost bude mít dohru před soudem. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu tak trest odnětí svobody až na dobu tří let. Případná další právní kvalifikace se bude odvíjet od výsledků dalšího šetření.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Brzdná dráha při rychlosti 160 km/h

Možná jste již dříve zaznamenali návrh na zvýšení nejvyšší povolené rychlosti na dálnících ze stávajících 130 km/h na 160 km/h. Jaké to bude mít následky?…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt