Exploze amputovala mladíkovi prsty. Jak správně manipulovat s pyrotechnikou?


Dne:07.12.2018 | autor: Monika Vojáčková | České Budějovice | Rating šoku: 4

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Datum nehody: 5.12.2018, další nehody ze dne 5.12.2018, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Exploze amputovala mladíkovi prsty. Jak správně manipulovat s pyrotechnikou?

Čerti, Vánoce a hlavně Silvestr. Opět nastává sezona zábavní pyrotechniky a s ní spojenými úrazy. Doživotní následky bude mít ze středečního "čertovského" večera například osmnáctiletý muž z Českobudějovicka, kterému exploze amputovala několik prstů na ruce. Jaká pravidla platí pro nákup a používání pyrotechniky se dozvíte v článku.

"Osmnáctiletý muž z Českobudějovicka se vypravil včera odpoledne na Sokolský ostrov, kde u lampy veřejného osvětlení odpaloval zábavní pyrotechniku. Při tom došlo k nekontrolovaé explozi a mladý muž utrpěl těžká devastující zranění horní končetiny. Výbuch mu amputoval několik prstů. Na místo vyrazila hlídka policistů z obvodního oddělení České Budějovice a také policejní pyrotechnici," uvedla ve čtvrtek policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Více o možných popáleninách se dozvíte zde.

Jak bezpečně používat zábavní pyrotechniku?

1) Je nutné vždy se řídit pokyny od výrobce! Každý výrobce má jiné pokyny k použití, proto je nezbytné návod vždy řádně prostudovat.

2) Žádné pyrotechnické výrobky nepatří do rukou malým dětem. Zde apelujeme především na prodejce, aby byli zodpovědní a dětem tyto výrobky neprodávali.

3) Nikdy neházejte pyrotechniku po lidech nebo po zvířatech. Nepoužívejte ji ve shluku lidí či v blízkosti malých dětí nebo u stád zvířat.

4) Doporučujeme používat pyrotechniku vždy venku tak, aby v okruhu 15 metrů nebyly žádné další osoby.

V případě, že petarda či jiná pyrotechnika nevybuchne, v žádném případě ji nerozebírejte a nepokoušejte se ji znovu odpálit. Řiďte se vždy dle návodu k použití a likvidaci. Ve většině případů je ideální určitou dobu vyčkat a poté výrobek zalít vodou, radí policisté.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Únava způsobuje více nehod než opilost

Víte, že únava řidiče způsobuje mnohem více nehod než opilost. Odborníci na dopravní nehody zkoumáním zjistili, že pravděpodobnost smrtelné nehody v noci…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt