Rychlá jízda, alkohol a drogy. Při nehodě zemřel sedmnáctiletý spolujezdec - Vladislav


Dne:15.12.2020 | autor: Monika Vojáčková | České Budějovice | Rating šoku: 3

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Místo: Vladislav

Datum nehody: 12.12.2020, další nehody ze dne 12.12.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Rychlá jízda, alkohol a drogy. Při nehodě zemřel sedmnáctiletý spolujezdec - Vladislav

Devatenáctiletý řidič, který o víkendu havaroval na Třebíčsku, byl obviněn ze spáchání závažného trestného činu. Řídil vozidlo pod vlivem alkoholu a drog, automobil byl ve špatném technickém stavu, řidič jel navíc příliš rychle. To vše vedlo k tragickému konci, při nehodě zemřel jeho sedmnáctiletý spolujezdec. Kriminalisté zahájili trestní stíhání řidiče, jenž čeká na soud ve vazbě.

K tragické dopravní nehodě došlo v sobotu 12. prosince na silnici první třídy číslo 23 na úseku mezi Náměští nad Oslavou a obcí Vladislav. Oznámení o havarovaném vozidle, které se nacházelo mimo vozovku, přijali policisté před půl sedmou ráno. Na místo ihned vyjela zdravotnická záchranná služba, policisté a hasiči. 

"Následky dopravní nehody byly tragické, spolujedoucí z vozidla Mazda utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. Zraněný řidič byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice, kde byl hospitalizován. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku, při které devatenáctiletému muži naměřili hodnotu jedno promile alkoholu. Pozitivní byl u něho také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou. U muže byl proveden odběr biologického materiálu k dalšímu odbornému zkoumání," uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Vyšetřovatelé spolu se soudním znalcem na místě zjistili, že na automobilu Mazda byly užity zimní pneumatiky s nedostatečnou hloubkou dezénu a vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu. Řidič byl následující den z nemocnice propuštěn a ihned putoval do policejní cely. 

Řidiči hrozí 2 až 8 let vězení

„Devatenáctiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, přičemž při činu hrubě porušil ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ řekl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Dodal, že obviněnému muži hrozí dva roky až osm let vězení.

Muž byl obviněn z toho, že z důvodu jeho nebezpečného způsobu jízdy došlo ke smrti spolujedoucího ve vozidle. Nepřizpůsobil totiž rychlost jízdy zejména svým schopnostem a dopravně technickému stavu pozemní komunikace ani technickému stavu vozidla, při nájezdu do zatáčky vyjel mimo komunikaci, kde vjel na svodidla. Poté automobil přerazil a vyvrátil strom, do dalšího vzrostlého stromu narazil a poté bylo vozidlo odhozeno pod mez na travnatou plochu.

Devatenáctiletý muž byl již v minulosti řešen v rámci přestupkového řízení v souvislosti s požíváním alkoholu. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Tragickou nehodu kriminalisté dále vyšetřují. Podstatné budou mimo jiné také výsledky odborného zkoumání.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Blesk zabíjí čím dál častěji. Jak se před ním chránit?

Mezi lidmi koluje několik mýtů o tom, jak se nejlépe chránit před zásahem blesku. Některé jsou pravdivé jiné nikoliv. Zde bych sepsal v několika bodech to, jak…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt