Bude povinná helma na kolo i pro dospělé?


Dne:02.06.2023 | autor: Monika Vojáčková | Rating šoku: 1

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: ČT24

Bude povinná helma na kolo i pro dospělé?

Zákon přikazuje helmu na kole dětem, u dospělých je dobrovolná. Změnit by to ale chtěla část poslanců v rámci novely silničního zákona, uvádí ČT24.

„Já jsem si v začátku devadesátých let koupil helmu ve Švédsku a byl jsem raritou. Všichni jezdili bez helmy, já ji měl a připadal jsem si trapně. Dnes bych si připadal trapně, kdybych helmu neměl, protože ji všichni mají... Helma zachrání mnoho lidí,“ říká emeritní přednosta III. chirurgické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol Pavel Pafko.

Je možné, že brzy již bude helma povinností i pro dospělé cyklisty, zatím to zákon přikazuje jen dětem do 18 let. Někteří jsou ale proti.

„Za každého, který přilbu začal nosit, čtyři lidé přestali na kole jezdit,“ poukázal v pořadu Události, komentáře marketingový ředitel společnosti Rekola Jan Střecha na statistické údaje v Austrálii, kde v jednom ze států povinné přilby zavedli.
 

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jedete autem na dovolenou? Dávejte pozor na mikrospánek

V období prázdnin vyráží hodně lidí na dovolenou autem. Cesta je většinou dlouhá a bez pravidelných přestávek hrozí řidičům mikrospánek. Co znamená tento…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies