*

Policejní pes Anso vypátral řidiče, který utekl od nehody - Úštěcko


Dne:13.06.2019 | autor: Monika Vojáčková | Ústí nad Labem | Rating šoku: 1

Region: Ústecký kraj

Město: Ústí nad Labem

Místo: Úštěcko

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Policejní pes Anso vypátral řidiče, který utekl od nehody - Úštěcko

Na konci května přijal operátor linky 158 v časných ranních hodinách oznámení o havárii motorového vozidla na Úštěcku. Policisté ale na místě nikoho nenašli. Řidiče, který od nehody utekl, vypátral policejní pes Anso kilometr od nehody zcela dezorientovaného a v šoku.

"Po příjezdu na místo policisté zjistili, že havarované vozidlo se pravděpodobně při projíždění zatáčky dostalo do smyku, následkem čehož se převrátilo přes střechu, dále se přetočilo na bok a zůstalo šikmo přes vozovku a nikdo zde není. Ani při prohlídce nebližšího okolí policisté nikoho nenalezli. Stopy v okolí vozidla však ukazovaly na pohyb osoby, která se ve vozidle před nehodou nacházela. Policisté ihned zahájili intenzivní pátrání," popsala začátek pátrací akce policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Na místo ihned dorazil také policejní psovod se svým služebním psem. Anso vyhledal pachovou stopu směrem přes pole, překonal potok a dále pokračoval proti jeho proudu vzrostlou vojtěškou. Téměř po jednom kilometru se mu podařilo nalézt ležícího muže.

"Tento byl při vědomí, bez zjevných zranění, byl však otřesen a dezorientován. Policisté následně předali nalezeného řidiče do rukou lékařů. Příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření," uvedla mluvčí litoměřické policie. 

"Tento případ není ojedinělý, neboť zhruba ve stejném období se dalšímu policejnímu psovodovi podařilo zachránit osobu, která chtěla skoncovat se životem. Tento člověk se odhodlal k zoufalému činu již podruhé a nebýt rychlého zásahu psovoda, který osobu vypátral, pravděpodobně by mohlo dojít k neštěstí. I tato osoba byla včas předána do rukou záchranářů," dodala Kofrová.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Bezpečnostní pás v autě: Jak správně připoutat děti či těhotné ženy

Zlepšovadla nejsou bezpečná Lidi v autech často využívají různé prvky pro to, aby je bezpečnostní pás netlačil nebo aby obešli pípání auta z důvodu…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt