*

Pojišťovny zdraží povinné ručení


Dne:28.11.2012 | autor: Kamil Štajgl

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Motoristé budou muset v případě povinného ručení sáhnout více do kapes. Již letos se zvýšily některé sazby povinného ručení, od ledna příštího roku má přijít další vlna zdražování. U rizikových klientů bude zdražení citelnější.

Zpočátku letošního roku se ceny za povinné ručení snižovaly, v druhém kvartálu ale přišel mírný nárůst v některých tarifních skupinách, na což zareagovaly i ostatní pojišťovny. Snižování se nepředpokládá, ba naopak, od ledna příštího roku přijde další vlna zdražování a sazby za povinné ručení se mohou zvýšit o tři až pět procent. Kolik příští rok motoristé skutečně zaplatí za pojistné, bude závislé i na dosaženém bonusu za jízdu bez nehody.

Jeden z největších hráčů na trhu - Česká pojišťovna - se chystá do sazeb povinného ručení promítnout stále se horšící ekonomiku pojištění. „Česká pojišťovna nastaví svoje sazby pro příští rok tak, aby byla schopna dostát i v budoucnu stále rostoucím závazkům, které z pojištění plynou. Určitě však nepředpokládáme změny vyšší než řádově v jednotkách procent. Výjimkou mohou být vysoce rizikoví řidiči,“ uvedl mluvčí České pojišťovny Tomáš Zavoral.

Pojišťovny vybírejte pečlivě

Motoristé to při výběru pojišťovny nemají jednoduché. V tuzemsku je evidováno 14 pojišťoven, mezi kterými je velký konkurenční boj o každého zákazníka. I to je důsledek očekávaného zvyšování cen za povinné ručení. Některé pojišťovny šly totiž s cenou tak razantně dolů, že na to musely okamžitě zareagovat i ostatní. Situace došla tak daleko, že náklady na odškodnění dopravních nehod z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, které vznikly pojišťovnám v roce 2011, převýšily loňské vybrané pojistné z povinného ručení o procento. Na tento fakt musely pojišťovny zareagovat jak jinak, než zdražováním. I přesto se dá vybrat pojišťovna, která nabízí klientům víc možností připojištění, vyjma povinného ručení si můžete uzavřít i životní pojištění

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Pozor na svíčky, prskavky a další vánoční dekorace. Můžou vás stát život

Adventní věnce Adventní věnce plněné pilinami a bez nehořlavých podložek jsou určeny pouze k dekoraci a svíčky na nich bychom nikdy neměli zapalovat.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt