*

Pojištění automobilu i cestovní pojistka na dovolenou


Dne:29.01.2019 | autor: placená inzerce

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Pojištění automobilu i cestovní pojistka na dovolenou

Na každého řidiče se dnes valí ze všech stran celá řada poplatků spojených s provozem motorového vozidla. Ať už jsou to výdaje za povinné technické a emisní kontroly, pravidelný servis vozidla, vysoké ceny pohonných hmot, dálniční poplatky a v neposlední řadě také povinné ručení. Vlastnit osobní automobil je zkrátka určitý luxus a nelze tak očekávat, že se situace výrazně zlepší, ale spíše naopak.

Pojištění se nevyhnete

Jelikož u nás platí zákonná povinnost mít motorové vozidlo pojištěno, ať již se jedná o auto či motorku, nezbývá nám než každoročně platit stále se navyšující částky na složenkách. Přesto existuje možnost, jak napjatému rodinnému rozpočtu podstatně ulevit. Neplaťte vždy to, co vám pošle vaše stávající pojišťovna jako předpis pojistného na další rok. K lepší ceně pomůže kalkulačka povinného ručení. Je to efektivní způsob, jak ušetřit až řádově tisíce korun, a přitom vás to bude stát minimální úsilí.

Chyťte příležitost za pačesy

Český řidič je stále poměrně konzervativní a často platí zbytečně. Neochota měnit pojišťovnu je úplně stejná, jako neochota měnit banku, přitom je dnes v době internetu vše podstatně jednodušší a doslova není nutné zvednout se ze židle. V posledních letech se naštěstí situace konečně mění a osvěta si vytrvale hledá cestu mezi širokou veřejnost. Nebuďme proto ani my otroky sterotypů a uvědomme si, že kolem nás funguje tržní ekonomika. A hlavně, využijme toho. I vy tak můžete získat:

  • nejnižší cenu na trhu

  • doplňkové služby za lepších podmínek

  • vyšší slevy za bezeškodný průběh

  • další nadlimitní slevy v rámci konkurenčního boje pojišťoven

Srovnávačů povinného ručení dnes existuje velké množství a prakticky všechny vám dokáží podat reálný obraz o situaci na trhu v této oblasti. Mezi oblíbené patří třeba různé srovnávací portály, kde je k dispozici kalkulačka 2019, která vám nejvýhodnější nabídky pojišťoven naservíruje jako na dlani. Vy nemusíte nic, pouze vyplníte jednoduchý formulář se základními údaji o vašem vozidle, provozovateli nebo pojistiteli (jedná-li se o rozdílné osoby) a uzavřete tu nejvýhodnější smlouvu z nabídky.

Jste často na cestách? Havarijní pojištění není od věci

Je vaše auto vaším druhým domovem? Trávíte na cestách dlouhé hodiny denně? Cestujete rádi autem na dovolenou? To vše jsou faktory, které by vás měly přimět uvažovat nad sjednáním havarijního pojištění pro vás automobil. Pojištění to není povinné, ale může vás vytáhnout z velkých problémů, stanete-li se viníkem dopravní nehody. Pojišťovna vám totiž zaplatí škodu na vašem vlastním vozidle.

S cestováním je spojena také celá řada dalších nebezpečí, které vaše havarijní pojištění může rovněž pokrýt. Patří zde třeba odcizení vozidla nebo vandalismus. Krytí těchto událostí vám může ušetřit nemálo starostí, ať už jste na vaší letní dovolené u Jadranu nebo lyžujete s rodinou v Alpách. Také havarijní pojištění je pochopitelně možné srovnávat přímo na webu. Nezabere vám to o nic více času, než sjednání povinného ručení a ceny se opět mohou zásadně lišit.

Cestovní pojištění

Řekněme si to na rovinu, cestujete-li do zahraničí, řádné pojištění vašeho vozidla není to jediné, co by vás mělo zajímat. Především je to vaše zdraví, které je tím nejcennějším co máte. Vzhledem k výdajům, které vám mohou vzniknout v cizině v případě zdravotních komplikací, je cena komerčního cestovního pojištění naprosto zanedbatelná. Pamatujte na to před každým odjezdem. Máte tyto možnosti:

  • cestovní pojištění jako benefit kreditní karty

  • cestovní pojištění jako samostatný produkt

Jste-li vlastníky některé z kreditních karet (pozor, nikoliv karet debetních), existuje běžně možnost mít s takovou kartou svázanou se službou, kterou je cestovní pojištění. Podmínky se budou samozřejmě lišit dle karetní společnosti. Pokud kreditku nevlastníte, stále je možnost obrátit se na některý ze srovnávačů, včetně těch výše uvedených, kde lze sjednat cestovní pojištění pro klid vás a vaší rodiny za příznivých finančních podmínek.

zdroj foto: pixabay.com

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak připravit auto na dovolenou a jak předejít krizovým situacím?

Před cestou na dovolenou se doporučuje včas nechat auto prohlédnout v servisu. Odborníci odhalí a odstraní závady, které na první pohled nejsou vidět. Je třeba…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt