VIDEO: Podnapilý řidič na skútru neměl helmu, policistům se snažil ujet - Šumperk


Dne:04.03.2022 | autor: Monika Vojáčková | Olomouc | Rating šoku: 1

Dvaačtyřicetiletý řidič skútru na sebe strhl pozornost policejní hlídky v Šumperku tím, že neměl na hlavě helmu. Ovšem honičku s policisty zakončil smykem a pádem. Nadýchal 2,3 promile alkoholu.

"Ve středu 2. března kolem sedmnácté hodiny projížděla hlídka dopravních policistů po ulici Zábřežské v Šumperku. Když je minul skútr, jehož řidič neměl na hlavě přilbu, rozhodli se policisté zastavit jej a zkontrolovat. Otočili služební vůz a rozjeli se za ním," popsala začátek honičky mluvčí policie Marie Šafářová.

Na výstražný světelný a zvukový signál majáku a nápis „STOP POLICIE“ však řidič vůbec nereagoval. Nezastavil ani, když jej policejní vůz opakovaně předjel, aby mu znemožnil pokračování v jízdě. Vždy se mu vyhnul a jel dál. Projel jednosměrnou ulicí Dobrovského v protisměru, odbočil do ulice Havlíčkovy a pokračoval ulicí Temenickou.

Zde se policistům snažil uniknout a odbočil na parkoviště u supermarketu, přes které projel do městské zeleně mezi supermarketem a panelovými domy. Tam už řízení skútru nezvládl, dostal smyk a upadl. Policisté poté zjistili, že 42letý řidič je pod vlivem alkoholu. Dechovými zkouškami mu naměřili hodnoty 2,35 a 2,36 promile. Řidiče zadrželi a umístili v policejní cele.

V policejní cele pak skončil také 32letý muž. I on řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Jeho vůz zastavili policisté ze šumperského obvodního oddělení na ulici Zábřežské v Šumperku cca půl hodiny po předchozí události. Dechovými zkouškami mu naměřili hodnoty 1,56 a 1,52 promile.

V obou případech byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Alkohol za volantem snižuje schopnost periferního vidění

Víte, že alkohol u řidičů nemá vliv jen na agresivní chování či přeceňování schopností, ale výrazně působí i na zrak respektive na periferní vidění řidiče.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies