*

V Mělníku spadl z mostu autobus, zranili se tři lidé


Dne:18.02.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (5) | Rating šoku: 3

Datum nehody: 18.2.2019, další nehody ze dne 18.2.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS

V pondělí 18. února 2019 kolem páté hodiny ranní se stala vážná nehoda autobusu v Mělníku ve Středočeském kraji. Autobus se zřítil z mostu do dvanáctimetrové hloubky. Zranil se řidič i obě dvě cestující.

"Nehoda se stala za vjezdem do města po silnici číslo 16 od Slaného na novém mostě v místě kruhového objezdu, kde se odbočuje do přístavu," uvedl mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Z dosud neznámých příčin autobus prorazil svodidla a zábradlí a zřítil se pod most k říčce Pšovka, kde zůstal převrácený na boku. V autobuse cestovali tři lidé – řidič a dvě ženy. Jednu z nich museli hasiči vyprostit bez hydraulického zařízení. Všechny tři zraněné pak převezla zdravotnická záchranná služba sanitkami do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

"Řidič a jedna z žen utrpěli středně těžká poranění. Řidič byl při zásahu podchlazený, dostal se do nějaké vody,“ řekla mluvčí záchranky Petra Effenbergerová. Další cestující je podle ní zraněná těžce.

"Hasiči odpojili autobaterie a zasypali menší únik provozních kapalin. Poté spolupracovali se specializovanými firmami při vyprošťování autobusu. Před ustavením dvou těžkých jeřábů, které na místo dorazily před desátou hodinou, bylo nutné odstranit poškozené zábradlí a odříznout několik dřevin," dodal mluvčí hasičů.

Po dobu vyprošťování autobusu byl průjezd přes mělnický most zcela zastaven. Příčiny nehody vyšetřuje policie.

Galerie - V Mělníku spadl z mostu autobus, zranili se tři lidé

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nebezpečí únavy: Ospalý řidič reaguje podobně jako podnapilý!

Ospalost zpomaluje reakce, snižuje vnímavost a zhoršuje rozhodovací schopnosti, a to obdobně jako alkohol. Velmi ospalí lidé se ve skutečnosti chovají velmi…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt