*

Na Rychnovsku havaroval sedmaosmdesátiletý muž, za volant usedl opilý


Dne:05.01.2021 | autor: Monika Vojáčková | Rating šoku: 2

Na Rychnovsku havaroval sedmaosmdesátiletý muž, za volant usedl opilý

Sedmaosmdesátiletý muž usedl za volant s 1,58 promile alkoholu v dechu a havaroval v neděli večer na Rychnovsku. Skončil v silničním příkopu. Konzumaci alkoholu napopíral, řidičák ani průkaz o zdravotní způsobilosti u sebe neměl.

Senior vyrazil v neděli 3. ledna 2021 v osm hodin večer v osobním vozidle Škoda Octavia na silnici II. třídy ve směru od obce Rychnov nad Kněžnou na Javornice.

"Při průjezdu levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a vyjel mimo komunikaci do silničního příkopu, přitom poškodil dva směrové sloupky," uvedla mluvčí policie Lucie Konečná s tím, že policisté řidiči naměřili při opakované zkoušce 1,58 promile alkoholu v dechu.

"Muž požití alkoholu nezapíral a podrobil se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Řidič na místě nepředložil řidičský průkaz ani průkaz o zdravotní způsobilosti. Policisté mu zakázali další jízdu," dodala mluvčí policie. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí seniorovi až tři roky ve vězení.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Umíte používat mlhovky? Buďte vidět, ale neoslňujte ostatní řidiče

Podle zákona jsou řidiči povinni zapnout mlhovky vždy, když je mlha, hustě sněží či prší. Jenže zadní mlhovky, aby prosvítily mlhu, jsou velmi silné. Takže…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt