Na Rychnovsku havaroval sedmaosmdesátiletý muž, za volant usedl opilý


Dne:05.01.2021 | autor: Monika Vojáčková | Rating šoku: 2

Na Rychnovsku havaroval sedmaosmdesátiletý muž, za volant usedl opilý

Sedmaosmdesátiletý muž usedl za volant s 1,58 promile alkoholu v dechu a havaroval v neděli večer na Rychnovsku. Skončil v silničním příkopu. Konzumaci alkoholu napopíral, řidičák ani průkaz o zdravotní způsobilosti u sebe neměl.

Senior vyrazil v neděli 3. ledna 2021 v osm hodin večer v osobním vozidle Škoda Octavia na silnici II. třídy ve směru od obce Rychnov nad Kněžnou na Javornice.

"Při průjezdu levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a vyjel mimo komunikaci do silničního příkopu, přitom poškodil dva směrové sloupky," uvedla mluvčí policie Lucie Konečná s tím, že policisté řidiči naměřili při opakované zkoušce 1,58 promile alkoholu v dechu.

"Muž požití alkoholu nezapíral a podrobil se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Řidič na místě nepředložil řidičský průkaz ani průkaz o zdravotní způsobilosti. Policisté mu zakázali další jízdu," dodala mluvčí policie. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí seniorovi až tři roky ve vězení.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Ojeté zimní pneu mají v létě horší vlastnosti než letní

Víte, že opotřebované zimní pneumatiky jsou v létě na vozovce více nebezpečné než opotřebované letní pneumatiky? Vyplývá to z testu Autoklubu ČR. Zatímco v…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt