Opilý řidič volva smetl v protisměru policejní vůz a poškodil další auta - Písek


Dne:21.11.2022 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | České Budějovice | Rating šoku: 2

V noci na neděli, jen pár minut po půlnoci, vyjížděli písečtí dopravní policisté k nehodě osobního vozidla Volvo V50, které nabouralo do služebního vozu Policie ČR Škoda Scala a poničilo další zaparkovaná auta. K něhodě došlo v ulici Pražská v Písku, osmadvacetiletý řidič volva byl pod vlivem alkoholu.

"Řidič (roč. 1994) jel ve směru od centra, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, povětrnostním podmínkám a vlastnostem nákladu, a čelně narazil do policejního vozu. Následně se odrazil a poškodil další zaparkovaná vozidla ve zmíněné ulici," popsal nehodu mluvčí policie Milan Bajcura.

Při nárazu se lehce zranili oba policisté i řidič volva, všichni byli převezeni na ošetření do zdravotnického zařízení. Jeden z policistů byl propuštěn do domácího léčení, druhý je zatím hospitalizován.

"Mladému řidiči byl proveden test na zjištění návykové látky v dechu přístrojem Dräger, kdy výsledek převýšil 2 promile alkoholu. Opakovaným testem po pár minutách se mírně snížil pod 2 promile," uvedl mluvčí policie.

Pravděpodobný viník nehody byl po prvotním ošetření zadržen a na základě souhlasu lékaře umístěn do policejní cely do úplného vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Galerie - Opilý řidič volva smetl v protisměru policejní vůz a poškodil další auta - Písek

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Ve středu pozor na ledovku! Nepodceňujte varování meteorologů

"Při mrznoucím dešti se na některých místech bude tvořit ledovka!" upozorňují meteorologové. V platnosti bude výstraha Českého hydrometeorologického ústavu od…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt