VIDEO: Srbský řidič kamionu kličkoval po D5. Nadýchal téměř tři promile - Rudná


Dne:14.10.2022 | autor: Monika Vojáčková | Střední Čechy | Rating šoku: 2

VIDEO: Srbský řidič kamionu kličkoval po D5. Nadýchal téměř tři promile - Rudná

Jeden z řidičů na dálnici D5 zavolal na linku 158 a upozornil na srbský kamion, který nebezpečně kličkoval po dálnici. Když sjel na benzinovou čerpací stanici, už na něj čekali policisté ze stanice Rudná. Nadýchal necelé tři promile alkoholu a přiznal, že vypil lahev a čtvrt tvrdého alkoholu.

"46letý Srb řídil nákladní vůz s návěsem, naloženým 17 paletami cihel, s téměř třemi promile alkoholu," uvedla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Tato vysoká hladina alkoholu se podle ní samozřejmě odrazila na jeho schopnostech při řízení, kdy nebyl schopen udržet soupravu v jízdním pruhu, stále přejížděl od odstavného pruhu až do levého jízdního pruhu dálnice. V tomto stavu stačil ujet čtrnáct kilometrů (mezi 37. a 51. kilometrem D5 směrem na Prahu), ohrozil více jak dvě desítky vozidel, včetně jejich osádek.

Opilého řidiče kamionu policisté zadrželi a umístili do policejní cely. Poté, co byl schopen podrobit se procesním úkonům a výslechu k celé věci, mu policisté služby kriminální policie a vyšetřování v Berouně sdělili obvinění z trestného činu obecného ohrožení s trestní sazbou tři až osm let odnětí svobody. Soud v jeho případě akceptoval vazbu, a to z důvodu, aby se trestnímu stíhání nevyhýbal.

Jak sám obviněný řidič uvedl, večer na odstavném parkovišti vypil půllitrovou láhev vodky a z další láhve ještě asi třetinu. Ráno ale nepociťoval známky opilosti, a proto pokračoval v jízdě do místa určení. Se sedmnácti paletami cihel, které naložil v Belgii, mířil do města Kosova Mitrovice.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Letošní podzim je krásný, ale povinnost zimních pneumatik začne platit už v úterý

"Dle §40a zákona 361/2000 Sb. mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, pokud: Je na silnici…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt